Průzkum CGTN: Respondenti vyzývají rozvinuté země, aby převzaly větší odpovědnost za časté extrémní počasí

Pokračující vysoké teploty v Indii, velké sucho ve Španělsku, záplavy v Německu a silné konvektivní počasí v mnoha částech Číny. Extrémní počasí se šíří po celém světě. Podle celosvětového internetového průzkumu, který provedla společnost CGTN, téměř 86,28 % respondentů vyzývá vyspělé země, aby nesly větší odpovědnost a aktivně reagovaly na globální změny klimatu.

Zpráva o globálních rizicích do roku 2024 od Světového ekonomického fóra uvádí, že extrémní počasí by bylo jedním z největších rizik, kterým svět čelí. V průzkumu se 73,92 procenta respondentů z celého světa vyjádřilo, že zažilo extrémní počasí. Z nich 80,13 procenta se obává, že extrémní počasí bude stále častější. 81,86 procenta respondentů uvádí, že extrémní počasí negativně ovlivnilo odvětví, jako je zemědělství, obchod a cestovní ruch, a způsobilo na různých místech velké ztráty na životech a ekonomické ztráty. »V některých částech světa se to (klima) vymklo kontrole,« vyjádřil silné znepokojení jeden z netzinů.

Pokud jde o příčiny extrémního počasí, někteří odborníci analyzují, že hlavní příčinou je globální změna klimatu. V průzkumu 74,48 % respondentů souhlasí s tím, že častý výskyt extrémního počasí odráží rychlé zhoršování globálního klimatu. 67,13 procenta lidí se domnívá, že klimatické změny vznikly v průběhu lidského vývoje a lze je řešit pouze prostřednictvím udržitelného rozvoje. V průzkumu se 85,08 procenta respondentů domnívá, že žádná země nemůže zůstat stranou výzvy, kterou představuje změna klimatu, a všechny země by měly při řešení tohoto problému spolupracovat. Z nich 82,69 procenta poukazuje na to, že řešení klimatických změn je nejen neodmyslitelným požadavkem hospodářského rozvoje, ale také povinností velkých zemí.

Na tento průzkum, který CGTN zveřejnila na anglické, španělské, francouzské, arabské a ruské platformě, odpovědělo během 24 hodin 13 112 lidí.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy