Publicista Stanislav Novotný získal mezinárodní cenu

Mezinárodní den lidské solidarity byl vybrán jako den předání mezinárodní ceny Julia Fučíka Za věrnost tradicím pokrokové žurnalistiky. V hlavní kategorii byli oceněni Stanislav Novotný (Český novinář), Agnieszka Piwar (Zahraniční novinářka) a John Mark Dougan (Zahraniční novinář).

Speciální ocenění obdrželi za celoživotní přínos Jaroslav Kojzar; Michail a Alexander Kononovičovi za projevenou odvahu a ázerbajdžánští novináři Nazaket Mammad, Ibrahim Hasan a Ibrahim Gombatov za statečnost a sílu.

Na základě iniciativy jednotlivců v čele s Anatolijem Šitovem bylo navrženo v roce výročí 120 let od narození Julia Fučíka a 80 let od jeho popravy nacisty, v Den rozhlasu, tisku a televize vyhlásit ocenění novinářů z České republiky, zahraničních médií a všech těch, kteří svou prací brání objektivitu a pravdu, informují o událostech, které jsou v současnosti záměrně ignorovány nebo dokonce potlačovány. Ocenění je v duchu statečného a neúnavného boje za pravdu proti fašismu a represím.

Proto se ustanovila Akademická rada, která zajišťovala organizační vklad a v konečném důsledku navrhla jednotlivé nominace novinářů a oceněné v jednotlivých kategoriích. Členy byli za organizátora Komunistickou stranu Československa Roman Blaško, dále Petra Prokšanová, Ivan Cinka a Anatolij Šitov.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy