Home Domácí Rána budou provázet mlhy, přes den se vyjasní a bude až 25...

Rána budou provázet mlhy, přes den se vyjasní a bude až 25 stupňů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nadcházející týden budou provázet ranní mlhy, přes den se ale obloha vyjasní a denní teploty se mohou vyhoupnout až na 25 stupňů Celsia. V pátek se zatáhne a mohlo by zapršet. Víkend čeká mírné ochlazení. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na dnešek meteorologové předpovídají po ránu mlhavé počasí nebo nízkou oblačnost, která se především na severovýchodě ojediněle udrží po většinu dne. Ráno bude dnes nejchladnější z celého týdne. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni, na východě bude 11 stupňů. Během dne se ale oteplí na 18 až 22 stupňů, na jihovýchodě bude až 24 stupňů.

V noci na úterý bude deset až 14 stupňů Celsia. Ranní mlhy postupně vystřídá jasná až polojasná obloha a oteplí se na 23 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu až na 25 stupňů. Podobný ráz počasí přetrvá i v polovině a ke konci pracovního týdne. Od pátku pak meteorologové očekávají změnu. Od západu se postupně zatáhne a během dne přijde déšť nebo přeháňky, místy se mohou objevit i bouřky. Teploty se ale stále budou šplhat ke 22 až 26 stupňům Celsia.

Na víkend se mírně ochladí. Teploměry ukážou přes den maximálně 22 stupňů. Srážky postupně ustanou a od soboty ubude i oblačnosti.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here