Rebeca Grynspan: GDI přispívají k dosažení cílů udržitelného rozvoje

Globální rozvojová iniciativa (GDI) přispívá k dosažení cílů udržitelného rozvoje, uvedla Rebeca Grynspanová, generální tajemnice Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).

GDI je vynikající rámec, který je v souladu s posláním OSN plnit cíle udržitelného rozvoje, zejména v oblastech, jako je zelený rozvoj, potravinová bezpečnost a infrastruktura, uvedla Grynspanová v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua v Ženevě.

GDI prosazuje infrastrukturu, která “bude přizpůsobena potřebám obyvatelstva, aby bylo možné dosáhnout cílů udržitelného rozvoje,” poznamenala.

Vzhledem k tomu, že UNCTAD letos slaví 60. výročí svého založení, Grynspan vyzval k rozšíření a prohloubení mezinárodní spolupráce. “GDI je příspěvkem k tomuto cíli,” dodala.

UNCTAD byl hlasem pro posílení rozvoje v rozvojovém světě a své úsilí bude v budoucnu věnovat budování inkluzivnějšího, spravedlivějšího a udržitelnějšího mezinárodního rámce pro rozvojový svět, uvedla.

Grynspan ocenil dlouholetou spolupráci mezi UNCTAD a Čínou. “Věříme v otevřený obchod, věříme v přínos obchodu a investic k rozvoji.”

UNCTAD vnímá Čínu jako “velmi důležitý příklad rozvoje ve 20. a 21. století” a “učí se z čínských zkušeností”, uvedla.

Na snímku z 28. listopadu 2023 je zachycena platforma hybridního motoru Raytheon automobilky Geely na výstavní ploše inteligentních vozidel během veletrhu China International Supply Chain Expo v Pekingu, hlavním městě Číny. (Xinhua/Žen Čchao)

V loňském roce se společnost Grynspan zúčastnila prvního ročníku veletrhu China International Supply Chain Expo. Tato akce ukazuje “závazek Číny k otevřenému obchodu” a k tomu, aby se obchod “zahrnul celý svět”, uvedla.

“Musíme učinit obchod a investice inkluzivnějšími, ekologičtějšími a udržitelnějšími,” zdůraznila.

Grynspan ocenila významný příspěvek Číny k programům technické spolupráce UNCTAD, které pomáhají zemím v oblasti digitalizace a usnadňování obchodu, “aby se mohly smysluplněji zapojit do mezinárodní ekonomiky”.

UNCTAD je jednou z hlavních organizací, které podporují země ve spolupráci v oblastech včetně obchodu a usnadňování obchodu, které jsou důležité pro “zdravou konkurenci a hlubší spolupráci”, uvedla.

Jako organizace založená na členských státech potřebuje UNCTAD zapojení svých členů, aby mohla reagovat na různé hlasy a různé situace, uvedla.

Grynspanová rovněž vyzvala k dialogu mezi zeměmi globálního Jihu a globálního Severu.

UNCTAD se sídlem v Ženevě byla založena v roce 1964 jako mezivládní organizace na podporu zájmů rozvojových států ve světovém obchodu.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy