Šéf PRO Rajchl znovu apeluje na spojení národně-konzervativních stran

Předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřich Rajchl znovu na svém Facebooku vyzval ke spojení sil národně-konzervativních subjektů. Tentokrát v souvislosti se včerejším průzkumem agentury Median (psali jsme zde).

»Jeden by měl i radost z toho, že nám Median dnes přisoudil 3,5% a že jsme před SOCDEM, Přísahou nebo KDU, což jsou strany, které jsou na rozdíl od nás v televizi dnes a denně,« sdělil Rajchl na sociální síti. »Ale jak může mít proboha ta demoliční 5K četa 99 křesel?To jsou ti lidé fakt úplně hluší a slepí. To jsou opravdu smířeni s tím, že je vláda dnes a denně ožebračuje, vtahuje blíž a blíž k válce a ještě jim sem chce od roku 2026 lifrovat 40 000 migrantů ročně? To jsme fakt tak nepoučitelní?« položil si řečnickou otázku.

»Za sebe cítím povinnost tyhle diletanty zastavit. A to nepůjde jinak než spojením sil národně-konzervativních subjektů,« vyzval Rajchl, který o spojování mluvil již před volbami do Evropského parlamentu. Na počátku července jeho strana na oficiálním Facebooku publikovala text o tom, že začíná sbližování mezi SPD a PRO.

Šéf parlamentního hnutí SPD Tomio Okamura nicméně v aktuálním rozhovoru pro iportaL24.cz konkrétní ani zdaleka nebyl. »Se spojováním začala SPD, začali jsme spolupracovat s Trikolorou. A jednáme o spolupráci i s dalšími stranami. Je potřeba zatáhnout za jeden provaz. Uvidíme, co z toho vzejde,« odpověděl na přímý dotaz našeho internetového deníku Okamura.

Mezi národně-konzervativní subjekty patří kromě SPD, PRO a Trikolory například i Svobodní. O spojování mluví také levice, která hodlá využít úspěšný model z eurovoleb v podobě koalice STAČILO! i pro nadcházející volby krajské. A v těch bude navazovat na velký úspěch z počátku června i koalice Přísahy a Motoristů sobě, jež oznámil záměr společně kandidovat ve včech krajích.

(pk)

FOTO – Facebook

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy