Home Domácí Šíření koronaviru opět zrychluje, přibylo i hospitalizovaných

Šíření koronaviru opět zrychluje, přibylo i hospitalizovaných

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V sobotu opět zrychlilo šíření koronaviru v Česku a přerušil se i dosavadní pokles počtu hospitalizovaných s nemocí covid-19. Přibylo 458 potvrzených případů nákazy, což bylo asi o pětinu více než před týdnem. Počet hospitalizovaných se zvýšil proti předchozímu týdnu o deset pacientů na celkových 637. Mírně v poslední době stoupá také počet úmrtí lidí s covidem-19. Za posledních sedm dní zemřelo 46 lidí, o tři více než předešlý týden.

Nárůst množství nakažených koronavirem zrychloval téměř celý minulý týden, jen v sobotu a neděli šíření nákazy zpomalilo. V tomto týdnu od pondělí epidemie opět zrychluje. Počet lidí, kteří s covidem-19 skončili v nemocnici, od začátku srpna doposud postupně klesal. V sobotu ale v mezitýdenním srovnání stoupl. Ještě výrazněji než celkový počet hospitalizovaných vzrostlo množství těžce nemocných, a to oproti předchozí sobotě skoro o čtvrtinu na 32 lidí.

V posledních dnech rostou i počty testovaných na koronavirus. V sobotu bylo provedeno 1482 PCR testů a 628 antigenních, což bylo dohromady o zhruba desetinu více než před týdnem.

Dále roste incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel. K dnešku činilo 117 případů, což bylo o jeden více než v sobotu a o 15 více než před týdnem. Nejvyšší je stále incidenční číslo v Královéhradeckém kraji se 143 případy a nejnižší v Karlovarském kraji s 97 případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,06 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je asi 315 000. Za celou dobu epidemie zemřelo 40 906 lidí s covidem-19. Proti covidu bylo v Česku plně očkováno zhruba 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou zhruba 199 000. V sobotu bylo očkováno 240 lidí, což bylo asi o dvě desítky více než před týdnem.

(jb, čtk)