Home Domácí Slunečné počasí bez srážek skončilo

Slunečné počasí bez srážek skončilo

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Slunečné počasí nedělí skončilo, v tomto týdnu se dočkáme místy i bouřek, uvedl na své facebookové stránce Český hydrometeorologický ústav.

Teploty včera vystoupily na nejvyšší hodnoty ve středních a severozápadních Čechách. V Doksanech bylo 26,4 °C, v Řeži a v Tuhani 25,8 °C. Slunečné počasí bez deště ale nedělí skončilo. V tomto týdnu se dočkáme nejen deště a přeháněk, ale i bouřek, uvedli meteorologové.

Při trvalejším dešti zůstanou teploty kolem 17 °C, jinak se budou pohybovat lehce nad 20 °C. Od středy se začne slabě oteplovat na hodnoty kolem 25 °C, přeháňky a bouřky se budou vyskytovat hlavně odpoledne.

»Ještě před pár dny to přitom podle meteorologů vypadalo, že tento týden bude opět ve znamení spíše stabilního počasí, malého množství srážek a oblasti vyššího tlaku vzduchu. »Během pár dní nám ale příroda ukázala, že nic není – nejen v počasí – zdaleka tak jisté, jak to někdy vypadá. Místo oblasti vyššího tlaku vzduchu nás ovlivňovat od jihozápadu oblast nižšího tlaku vzduchu a ve vyšších hladinách se bude dokonce nad západem Čech a Bavorskem udržovat v pondělí a úterý mělká tlaková níže,« napsali meteorologové.

Poměrně dost srážek by se pak mělo objevit i v oblastech, kde je jich nejvíce potřeba – na severozápadě a severu Čech, kde jsou nyní největší problémy se suchem.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here