Home Domácí Slunečno bude do pátku, o prodlouženém víkendu se čeká déšť, mírně se...

Slunečno bude do pátku, o prodlouženém víkendu se čeká déšť, mírně se ochladí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V Česku se o prodlouženém víkendu mírně ochladí a v sobotu a v pondělí na většině území zaprší. Slunečno bude do pátku, dnes po studeném ránu, kdy se vyskytl i přízemní mráz, vystoupají teploty k 17 stupňům Celsia a v pátek ke 20 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Dnešní ráno je hodně studené, teploty klesají hlavně v Čechách a na Jesenicku na čtyři až nula stupňů a vyskytuje se i přízemní mráz. Slunce ale vytáhne odpolední teploty na hodnoty kolem 17 °C a zítra (v pátek) bude ještě tepleji,« uvedli meteorologové na Facebooku. Prodloužený víkend podle nich přinese málo slunce a více deště, ojediněle i zabouří a mírně se ochladí.

V pátek bude převážně polojasno, oblačnost bude přibývat odpoledne a večer v Čechách, na západě se mohou objevit přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni Celsia. V sobotu se o dva stupně ochladí, od západu očekávají meteorologové přeháňky, ojediněle i bouřky.

Neděle bude zpočátku polojasná, později bude přibývat oblačnost od jihozápadu, kde se objeví přeháňky. V pondělí už bude oblačno až zataženo, občasný déšť a přeháňky se objeví na většině území. Deštník bude podle meteorologů potřeba i v dalších dnech příštího týdne.

(čtk)