Home Domácí Snad vaše paprsky rozzáří i Českou republiku, píše Paroubek Ficovi

Snad vaše paprsky rozzáří i Českou republiku, píše Paroubek Ficovi

Bývalý předseda vlády České republiky Jiří Paroubek napsal jménem spolku Nespokojení oficiální dopis Robertu Ficovi. Rovněž bývalý premiér Slovenska je nyní v kurzu a směřuje k vítězství v parlamentních volbách, které se v zemi našich východních sousedů konají 30. září.

»Vážený pane předsedo, milý příteli, s velkou pozorností sledují všichni čeští ‚staří‘ socialisté, celá skutečná demokratická levice, obrovské úsilí strany SMER a Vaše osobně ve volební kampani předcházející parlamentním volbám do Národní rady Slovenska,« píše Paroubek v dopisu, který signoval jako předseda spolku Nespokojení z. s. Dále uvedl, že tento spolek sdružuje členy všech českých levicových a levostředových stran a žejeho jménem vyjadřuje naději v rozhodné vítězství strany SMER a v to, že bude »schopna po volbách se svými politickými spojenci vytvořit funkční, silnou vládu s širokou parlamentní podporou«.

»Věříme, že toto Vaše volební vítězství ozáří nejen celé Slovensko, ale svými paprsky prozáří celou Evropu včetně České republiky. Ve volební kampani vyjadřujete myšlenky, s nimiž se ztotožňují nejen členové našeho spolku, ale, jak jsme přesvědčeni, také velká většina českých občanů. Zastavení války na Ukrajině. Efektivní boj proti inflaci. Oživení hospodářského růstu a zajištění růstu životní úrovně lidí. Důraz na suverenitu v rozhodování národního státu. To všechno jsou principy nám blízké. Jak doufáme, tyto principy se budou dříve nebo později prosazovat také v politice České republiky. Milý příteli, přejeme Vám a Vaší straně mnoho úspěchů v závěru volebního boje, který se, bohužel, zvrhává ve velmi osobně vyhrocenou kampaň proti Vám a Vašim nejbližším spolupracovníkům. Čelit takové kampani vyžaduje velkou osobní odvahu a Vy ji skutečně máte,« dodal Paroubek a připojil přátelský pozdrav.

Již dříve vyjádřil podporu Ficovi v rozhovoru pro iportaL24.cz i další bývalý český předseda vlády a pozdější prezident Miloš Zeman. »Očekávám, že Robert Fico vyhraje slovenské volby spolu se stranou Petera Pellegriniho, což jsou dvě sociálně demokratické strany. A uznejte, že je to kuriozita,« řekl doslovně Zeman.

Podle posledních průzkumů agentury Focus by SMER získal 18,9 procenta hlasů, Pellegriniho Hlas by podpořilo 14,6 procenta voličů. Mezi obě strany by se mělo vklínit ještě Progresivní Slovensko (16,5 %). S osmi procenty je dle průzkumů na čtvrtém místě vlastenecká Republika.

(pk)

FOTO – archiv

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here