SOCDEM: Odsuzujeme násilí a zneužití funkce pirátským politikem

Sociální demokracie jednoznačně odsuzuje násilí a výtržnosti pirátského náměstka na ministerstvu vnitra Lukáše Koláříka. »Voliči od politiků očekávají pomoc a slušné chování. Doufají, že využijí důvěru a svěřené pravomoci k prospěchu společnosti,« uvedl předseda sociální demokracie Michal Šmarda v tiskové zprávě zaslané redakci iportaL24.cz.

Případ bývalého poslance Koláříka prověřuje policie. Jeho bývalá asistentka mimo jiné tvrdí, že ji fyzicky napadl. Dnes o tom informoval server Seznam Zprávy. Kolářík na stranickém fóru ve čtvrtek požádal o pozastavení členství u Pirátů. V neděli věc projedná předsednictvo strany, uvedl na Twitteru předseda Pirátů, vicepremiér Ivan Bartoš.

Podle Seznam Zpráv vyšlo najevo, že šlo o potyčku mezi ním, jeho manželkou Janou a jeho asistentkou, se kterou měl milostný poměr. Kolářík podle webu později na neveřejné části pirátského fóra uvedl, že asistentka vešla k nim do pokoje, kde »bila jeho spící ženu a bila ji pěstmi i věcmi, které byly po ruce« a také že ji ohrožovala nožem.

Seznam Zprávy následně přinesly vyjádření asistentky, která popřela, že by Koláříkovu manželku ohrožovala nožem, a mimo jiné uvedla, že ji Kolářík po hádce udeřil dvakrát pěstí a na zemi do ní několikrát kopl. Tehdejší náměstek ministra následně pro web reagoval, že při sebeobraně »došlo pouze k úderu, kterému předcházelo neoprávněné vniknutí do pokoje, ve kterém jsme spali, ozbrojené napadení mojí ženy a napadení mě.«

Události se podle webu odehrály 1. června v hotelu Spiritka na pražském Břevnově, což je ubytovací zařízení ministerstva vnitra. 

Sociální demokracie v aktuální tiskové zprávě uvedla, že požaduje jasné stanovisko od předsedy Pirátů Bartoše. »Ptáme se, jak dlouho a v jakém rozsahu zneužíval funkci a státní majetek náměstek ministra vnitra, a jaké jsou záruky, že se zneužití funkcí pirátskými trafikanty nebude opakovat,« požaduje vysvětlení Šmarda. Ten by rád od předsedy Pirátů slyšel, jak se s fyzickým násilím svého člena vypořádá.

SOCDEM rovněž požaduje podobné vyjádření ministra Rakušana. »Je to skutečně standardní způsob využití vládního ubytovacího zařízení, kde se incident odehrál? Kdo hradí náklady na podobné akce? Jaké akce se v zařízení hotelu Spiritka konají? Jsou záruky, že nesouží k podobným mejdanům?« ptá se dále předseda SOCDEM. Podle něj se Piráti musí jasně vyjádřit, zda heslo »Pusťte nás na ně« opravdu znamenalo výzvu k bití žen nebo i něco jiného. »Je to důležité zvláštně v době, kdy má vláda, které jsou členy, velmi vlažný vztah k přijetí Istanbulské úmluvy, která má násilí na ženách a řádění takovýchto lidí bránit. Vládní politici místo toho, aby řešili problémy voličů, zneužívají státní majetek k pitkám a místo ochrany slabých mlátí ženy. Vedení Pirátů se navíc tváří, že se nic neděje. Věřím, že to není tak, že s touto novou vládní kulturou souhlasí,« uzavírá se v tiskové zprávě Sociální demokracie.

(pk)

FOTO – socdem.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy