Home Domácí Sociální demokracie: ministr Nekula v čele rezortu nikdy stát neměl

Sociální demokracie: ministr Nekula v čele rezortu nikdy stát neměl

FOTO - Facebook ČSSD

Končící Zdeněk Nekula se ministrem nikdy stát neměl. Vypovídá to jen o personální politice současné vládní koalice. Platí to i o jiných postech, například o řízení ministerstva financí. Uvádí se to v tiskové zprávě, kterou má iportaL24.cz k dispozici.

»Trpký dojem, který po sobě zanechal, je málo přesvědčivé zdůvodňování čehokoliv z odborné agendy, selhání v boji s cenami potravin, krácení národních dotací, které nedopadlo na agrobarony, ale především postihlo opravdové zemědělce,« připomíná předseda sociální demokracie Michal Šmarda a dodává, že vláda je neschopná prosadit cokoli, co by českým zemědělcům a potravinářům pomohlo. »Ministr nenašel a ani nehledal systémové dlouhodobé řešení, které by uchránilo české domácnosti před dopadem inflace a drahých potravin,« říká.

Resort podle Michala Šmardy neřídil on, ale jeho stranický předseda, nyní ministr práce a sociálních věcí. »Bylo by jistě efektivnější, kdyby na MPSV byl někdo jiný a ministr Jurečka byl od začátku šéfem rezortu zemědělství. Byl by určitě lepší ministr. Při vší úctě a respektu k avizovanému nástupci, panu Výbornému, tento náročný resort by si v čele zasloužil respektovaného odborníka. Obáváme se, že praxe ‚vzdáleného‘ řízení ministerstva zemědělství bude pokračovat,« předpokládá předseda Sociální demokracie.

Sociální demokracie přišla už dříve s řešením cen v obchodech. Vyzývala například k dobrovolnému zastropování cen potravin, které se osvědčilo mj. na Slovensku nebo ve Francii. Vláda měla uvažovat rovněž o snížení DPH. »Vyzýváme také k tomu, aby evropské dotace směřovaly především ke středním a malým zemědělcům, což zvýší konkurenci a tlak na snižování cen. Třeba si z toho nový ministr něco vezme,« uvádí se ve zprávě SOCDEM.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

  1. ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    —Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl a uvězněn. Poslanci za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha polcistům a policistkám k uvěznění .
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here