Home Domácí Sociální demokraté chystají sjezd. Obhájí Šmarda post předsedy?

Sociální demokraté chystají sjezd. Obhájí Šmarda post předsedy?

Předseda ČSSD Michal Šmarda FOTO - archiv ČSSD

Michal Šmarda bude obhajovat post předsedy České strany sociálně demokratické. Ačkoli ještě není jasné, kolik bude mít protikandidátů a zda vůbec, je pravděpodobné, že svoji pozici obhájí. Nicméně sjezd ČSSD bude dvoudenní a na programu bude mít řadu programových otázek a kromě volby šéfa strany i volbu místopředsedů.

Sjezd se bude konat ve dnech 10. a 11. června 2023 v plzeňském Parkhotelu. V sobotu bude po volbách čelných funkcionářů následovat představení rebrandingu a hlasování o změnách v ČSSD. Následovat bude po oba dny představení a schválení hodnotových a programových priorit strany na další období.

Šmarda se stal předsedou v prosinci roku 2021 na 43. sjezdu ČSSD, který vzhledem k pandemické situaci proběhl kompletně online. Delegáti tehdy zvolili po neúspěchu v parlamentních volbách prvním místopředsedou Igora Bruzla a řadovými místopředsedy se stali Tomáš Petříček, Daniela Ostrá, Robin Šín, Martin Netolický a Břetislav Štefan. Letos v lednu na sjezdu v Brně na vlastní žádost rezignoval exministr Petříček a nahradil ho Karel Machovec, který dostal za úkol »dát dohromady« odborné zázemí.

ČSSD, nejstarší politická strana u nás, v roce 2021 ve volbách se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila poprvé za dobu samostatné ČR zákonnou pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Nyní však plánuje comeback a podle většiny aktuálních průzkumů by se do poslaneckých řad skutečně vrátila. »Velké« volby jsou však na programu až v roce 2025, příštím roce se na jaře konají nejprve eurovolby a následně na podzim volby do krajských zastupitelstev a do třetiny Senátu.

(pk)

2 KOMENTÁŘE

  1. ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here