Home Domácí Spadlé dráty vysokého napětí zastavily provoz na 15. kilometru D1

Spadlé dráty vysokého napětí zastavily provoz na 15. kilometru D1

FOTO - Twitter Policie ČR

Dálnici D1 na 15. kilometru u Prahy uzavřely dnes večer v obou směrech spadlé dráty vysokého napětí. Zatím není jasné, jak dlouho omezení potrvá. ČTK o tom informovalo Národní dopravní informační centrum (NDIC). Policie na Twitteru uvedla, že dráty spadly kvůli silnému větru a dešti.

Dálnice se uzavřela krátce před 20.30, uvedlo NDIC. »Ve směru na Brno spadly vlivem silného větru a deště na těleso dálnice dráty vysokého napětí,« uvedla policie. Objízdné trasy v obou směrech stanovila přes Jažlovice a Všechromy, oznámila později. »Prosíme, jeďte s co nejvyšší opatrností vzhledem k počasí, padajícím stromům, drátům a hustému provozu na objízdných trasách,« nabádala.

»Vedení, které spadlo na D1, je vypnuté,« řekla ČTK kolem 21.15 mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. »Na místo jedou energetici,« dodala. Bouře podle ní ve středních Čechách připravila o elektřinu 15 000 domácností, poruch na vedení vysokého napětí je šest.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kolem 20.45 uvedl, že kolem Českého Brodu, Benešova a Říčan se vyskytují velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a kroupami velkými do dvou centimetrů. »Bouřky v nejbližších dvou hodinách budou postupovat k východu do okresu Kolín, Kutná Hora a Čáslav,« doplnili meteorologové.

Bouřkou poškozené vedení vysokého napětí loni v červnu dočasně zastavilo provoz na dálničním křížení D1 a D46 u Vyškova. Dráty tam bylo nutné snést, protože hrozil jejich pád na dálnici a ohrožení provozu.

(čtk)

Předchozí článekKulaté Svatovavřinecké hody lákají bohatým programem
Další článekO práci senátora má zájem o 54 kandidátů méně než v roce 2016

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here