FOTO - cri

Dne 16. listopadu se ve San Franciscu konal Čínsko-americký přátelský dialog o mezilidských a kulturních výměnách, který organizovala Čínská mediální skupina, China Media Group (CMG), společně s Americko-čínskou asociací pro výměnu mladých studentů a s dalšími skupinami. Studenti chóru střední školy Lincoln (Lincoln High School) v Tacomě, Washington, USA, pečlivě připravili ručně malovaná díla pro čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho manželku Peng Li-jüan a poslali je Peng Li-jüan s přáním k jejím narozeninám spolu se sborovými písněmi.

Montserrat Romero-Rocha, zástupce studentů chóru střední školy Lincoln, řekl, že všichni zajásali, když viděli na velké obrazovce video prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho manželky Peng Li-jüan, kteří navštívili střední školu Lincoln před osmi lety. Ve videu jsou stejně přátelští jako členové rodiny, učí všechny čínsky a společně zpívají čínské písně. Díky vřelému obrazu na plátně se lidé cítí obzvláště blízko.

Dnes o 8 let později chór na místě akce znovu zazpíval čínskou píseň Na poli naděje a anglickou píseň Walk with Me. Krásné písně popisovaly touhu po lepším životě a také zpívaly o pokračujícím hlubokém přátelství mezi mladými studenty z Číny a USA.

V září 2015 prezident Si Ťin-pching a jeho manželka Peng Li-jüan navštívili střední školu Lincoln a představili knihy o Číně, stoly pro stolní tenis a související vybavení. Chór školy tehdy zazpíval pro prezidenta Si Ťin-pchinga píseň Na poli naděje a anglickou píseň The World is So Beautiful.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here