Strana DOMOV vyzývá vládu. Podle ní by pomoci s požárem mohlo Rusko

Politická strana DOMOV vyzvala Vládu České republiky k tomu, aby požádala Rusko o pomoc v podobě letounů, které by se podílely na uhašení požáru v Českém Švýcarsku, kde hoří od neděle, požár zasáhl plochu pětkrát dva kilometry. Vedle letadel se zvládáním požáru v těžko přístupném terénu pomáhají také vrtulníky s vaky na vodu. 

»S ohledem na stále nezvládnutou situaci v Českém Švýcarsku vyzývám vládu České republiky k okamžitému maximálnímu úsilí pro zajištění nejefektivnějších způsobů k uhašení požáru. Požádejte neprodleně Rusko o pomoc poskytnutím letounů Beriev BE-200,« uvedl v dokumentu nazvaném Výzva Vládě České republiky David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV. Tato pomoc se podle něj již v minulosti osvědčila například v Řecku. »Není čas na hrdinství, je třeba vyvinout maximální úsilí pro zvládnutí situace,« uvedl Ploc.

Strana DOMOV vznikla rozpadem Volného Bloku, který neúspěšně kandidoval na podzim minulého roku do Poslanecké sněmovny. V příštích komunálních volbách kandiduje ve většině případů v širších koalicích. Například v Praze utvořila koalici s Českou suverenitou Jany Volfové a Rozumnými Petra Hanniga. V dalších místech jde do voleb například po boku komunistů či Zemanovců.

V Českém Švýcarsku je nasazeno kolem 450 hasičů, k dispozici mají desítky kusů techniky. Dnes do Česka dorazila ze Švédska například dvě letadla Air Tractor, v Ústí nad Labem přistál i vrtulník UH-60M Blackhawk, který na pomoc poslalo Slovensko.

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ano.Již jsem psal před dvéma dnyco by to pro nás asi znamenalo.Tak si mslím že by v první řadě chtělo popždat o jejich leadlo BE 200…….. a poom také poděkovat!!Jen žen pro naši vládu to znamená že bude lepší když tam vše shoří..Tak at požádá někdo jiný,třebas krajský úřad.Ale to by pak mohl požádat o ruský plyn také kdokoliv .Tby byl malér když by o plyn opožádalo třebas naše bytové ddružstvo a oni by to schvélili. Tím oni m\slím Rusko.

  2. Začo by vám Čechom mali Rusi poslať ojedinelé lietadlo na hasenie požiarov v nedostupných terénoch?Zato,že stále viac zbraní posielate Ukrajincom-Banderovcom a tak isto žoldákov!Takto si predstavujete pomoc?Ak vy potrebujete tak všetko už by malo ísť bokom,či ako?Na všetko zlo čo ste proti Rusku robili aj robíte majú ísť Rusi hasiť?No, to je riadne na hlavu!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy