Home Domácí Tragická nehoda kamionu a osobního vozu ochromila dálnici D5, mezi mrtvými jsou...

Tragická nehoda kamionu a osobního vozu ochromila dálnici D5, mezi mrtvými jsou i děti

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Tři oběti včetně dvou dětí si dnes odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Řidič kamionu a další žena z osobního vozu jsou zranění. Dálnice je v obou směrech zavřená, tvoří se kolony. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru, sdělila mluvčí krajské záchranné služby, a policie.

»Dopravní nehoda se stala na 117. kilometru ve směru jízdy na Rozvadov, kde přejelo nákladní vozidlo do protisměru a srazilo se s jedoucím osobním vozidlem. Na místě zemřely tři osoby – jeden dospělý a dvě děti,« uvedla policie na Twitteru.

»Jednu ženu jsme převezli letecky se středně těžkými zraněními na emergency do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotín,« sdělila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová. Řidič kamionu utrpěl lehčí zranění a odvezla ho sanitka také do Plzně na akutní příjem.

Dálnice zůstane zavřená v obou směrech ještě několik hodin, podle policistů odhadem čtyři. V místě se tvoří dlouhé kolony, zejména kamionů. Zasahují hasiči i policie. Kamion naboural další dva osobní vozy.

Výběr nejtragičtějších silničních nehod za posledních pět let

20. ledna 2017 – Při střetu osobního auta a vlaku na železničním přejezdu ve Vejprnicích na Plzeňsku zemřeli tři lidé.

2. července 2017 – Čtyři lidé zemřeli při čelním střetu dvou osobních vozů u Vnorov na Hodonínsku. Jedna žena byla těžce zraněna.

12. ledna 2018 – Tři lidé – řidička osobního vozu, jeden cestující a řidič autobusu – zemřeli při nehodě u Horoměřic u Prahy. Autobus po srážce s autem naboural čelně do stromu.

16. července 2018 – Při střetu osobního a nákladního auta u Bohuňovic na Olomoucku zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě. Další dítě podlehlo zraněním později v nemocnici.

21. července 2018 – Nehoda dvou osobních aut v Třeboni si vyžádala životy tří lidí a šest zraněných.

8. srpna 2018 – Kvůli střetu kamionu s dodávkou u Doks na Českolipsku na místě zemřeli tři lidé z dodávky.

18. srpna 2018 – Čtyři lidé zemřeli při nehodě mezi Vodňany a Protivínem, když čtyřiatřicetiletý řidič dodávky přejel do protisměru a čelně se srazil s osobním autem, ve kterém cestovali čtyři lidé.

8. listopadu 2018 – U Drhovle na Písecku přejel nákladní vůz při odbočování do protisměru. Narazilo do něj projíždějící auto. V něm cestovali čtyři lidé a všichni zemřeli.

11. listopadu 2018 – Čtyři lidé zemřeli a dva byli zraněni při nehodě na silnici číslo 11 v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Srazil se tam kamion s dodávkou.

15. prosince 2018 – Tři mladí lidé zemřeli po dopravní nehodě na silnici první třídy I/22 z Domažlic do Klatov.

20. června 2019 – Srážku osobních vozů u Neplachovic na Opavsku nepřežili tři lidé. Dva zemřeli hned, další svým zraněním podlehl při oživování.

11. července 2019 – Tři lidé zemřeli při nehodě čtyř aut u Dubu nad Moravou na Olomoucku. Dalších pět lidí bylo zraněno.

14. července 2019 – Při srážce osobního auta s vlakem na přejezdu se světelnou signalizací v Černožicích na Hradecku zemřeli čtyři lidé.

2. srpna 2019 – U Drobovic na Kutnohorsku se srazilo nákladní a dvě osobní auta. Tři lidé při tom zemřeli.

19. srpna 2019 – Při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku zemřel jeden řidič a tři spolujezdci z obou vozidel.

26. srpna 2019 – Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku čtyři lidé z auta.

25. října 2019 – Tragická nehoda osobního a nákladního vozu u Mníšku na Liberecku si vyžádala tři životy, včetně dvou dětí.

11. listopadu 2019 – Po nehodě nedaleko Pavlic na Znojemsku zemřelo pět lidí. Na hlavní silnici ze Znojma do Moravských Budějovic se srazila tři osobní auta, čtyři lidé zahynuli na místě, později zemřel v nemocnici v Brně i těžce zraněný chlapec.

10. ledna 2020 – Nehoda dvou aut mezi Pískem a Čížovou poblíž odbočky na Krašovice si vyžádala tři oběti. Na místě zahynuly dvě ženy, v nemocnici pak zemřel starší muž.

16. dubna 2020 – Na silnici mezi Teplicemi a Bílinou zemřeli tři lidé, dalšího zraněného odvezli záchranáři do nemocnice. Jeden z kamionů při srážce tří aut smetl lidi, kteří pracovali na silnici.

27. dubna 2020 – Srážka osobního auta a osobního vlaku na přejezdu u Kamenného Újezdu u Nýřan na severním Plzeňsku si vyžádala čtyři lidské životy. Tři lidé zemřeli na místě, čtvrtý podlehl zraněním v nemocnici.

31. května 2020 – Při dopravní nehodě u Černožic na Královéhradecku zemřeli tři lidé. Srazila se dvě osobní auta, když jedno z osobních vozidel předjíždělo, přičemž se čelně srazilo s protijedoucím autem.

23. září 2020 – Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě.

30. října 2021 – Čtyři lidé zemřeli při autonehodě, která se stala u Horních Ředic na Pardubicku. Na frekventované silnici I/35 se srazily kamion a dodávka.

14. listopadu 2021 – Nehoda čtyř osobních aut u olomoucké místní části Nemilany si vyžádala tři lidské životy. Jeden člověk zemřel na místě, další dva v nemocnici.

12. února 2022 – Po nárazu auta do stromu v Litomyšli na Svitavsku uhořeli tři lidé. Další člověk byl zraněn.

5. dubna 2022 – Při dopravní nehodě u rybníka Staňkov poblíž stejnojmenné obce na Jindřichohradecku zahynuli tři muži. Všichni cestovali v jednom osobním autě, které narazilo do stromu.

19. června 2022 – Po pádu stromu na auto v Krkonoších zemřeli tři lidé. Jeden člověk skončil v nemocnici. Nehoda se stala na silnici II/252 do Malé Úpy. Pád asi 30 metrů vysokého smrku tam pravděpodobně způsobil poryv větru.

3. srpna 2022 – Tři oběti včetně dvou dětí si vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Další dva lidé se zranili. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru.

(jb, čtk)