Trikolora žádá odvolání ministra Rakušana

Politická strana Trikolora, která jde do příštích voleb po boku parlamentního hnutí SPD, žádá odvolání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN).

»Ministerstvo vnitra řízené ministrem a místopředsedou vlády Vítem Rakušanem vyprodukovalo dokument nazvaný Mír jako kremelský propagandistický narativ. Vane z něho duch minulých dob, o kterých jsme si mysleli, že už se do naší země nikdy nevrátí,« uvedla Trikolora v tiskové zprávě.

»Je naprosto nepřijatelné, aby ministerstvo vnitra vytvářelo dokumenty, které každého, kdo preferuje mír před válkou, automaticky vydávalo za agenta některé cizí mocnosti. Taková praxe nás vrací do těch nejodpudivějších dob minulé totality. Za práci ministerstva je zodpovědný ministr, v tomto případě Vít Rakušan. Politik, který připustí podobné faux pas, nemá ve vládě demokratické země co pohledávat. Ponechá-li předseda vlády Petr Fiala (ODS) tohoto pokleslého ministra ve funkci, nelze to chápat jinak, než že se s jeho totalitními praktikami ztotožňuje. Bude to další z důvodů, proč musí být Fialova pětikoaliční vláda ve volebním klání, raději dříve než poději, smetena,« dodává Trikolora.

Strana Trikolora, která vznikla původně z ODS, ovšem na rozdíl od Fialovy strany zůstává důsledně na pozici národních zájmů, získala v posledních parlamentních volbách 2,76 procenta. Po jejím boku šli v roce 2021 i Svobodní a Soukromníci. V následných komunálních volbách bylo jejím nejčastějším partnerem hnutí SPD, s nímž nedávno uzavřela dohodu o společném postupu.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy