Home Domácí Týden bude oblačný, na horách připadne až 15 centimetrů sněhu

Týden bude oblačný, na horách připadne až 15 centimetrů sněhu

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Až 15 centimetrů sněhu může připadnout ve středu a ve čtvrtek na horách v Česku. Celý týden bude oblačný, se sněžením i deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty budou značně kolísat. V noci mohou padat i na několik stupňů pod nulou, zatímco přes den vystoupají až na plus 12 stupňů Celsia, zvláště na jihu země.

Už dnes očekávají meteorologové sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. V nižších polohách, pod 400 metrů nadmořské výšky, budou srážky i smíšené nebo dešťové. »Může napadnout nula až jeden centimetr, na horách do pěti centimetrů nového sněhu,« uvedl ČHMÚ k dnešní předpovědi počasí na facebooku.

»Další dny budou na srážky bohatší, ale hranice sněžení se bude zvedat, postupně bude sněžit většinou nad 600 metrů. Ve středu a ve čtvrtek může na horách místy připadnout deset až 15 centimetrů sněhu,« doplnili meteorologové. I po zbytek týdne se pak ještě mohou objevovat sněhové, nebo smíšené srážky.

Zatímco na dnešek předpověděli pracovníci ČHMÚ teploty přes den dva až šest stupňů Celsia, a na horách dokonce pouze minus jeden stupeň, v úterý se oteplí. Většinou bude čtyři až osm stupňů a na jihu Moravy až deset stupňů nad nulou. Ve středu zase denní teploty klesnou na jeden až pět stupňů, ale na Moravě bude dál tepleji – pět až devět stupňů. Podobné budou teploty i ve čtvrtek. Pátek však přinese opět oteplení na pět až devět stupňů na většině území Česka, a na jihu dokonce až na 12 stupňů. O víkendu už by mohlo být v celé zemi přes den sedm až 12 stupňů, ačkoli přechodně mohou teploty klesnout i na pět stupňů.

V noci ovšem budou teploty dál padat až pod bod mrazu. V noci na úterý bude mezi plus jedním až minus třemi stupni a v nocích na středu až pátek většinou mezi plus dvěma a minus dvěma stupni. V noci na čtvrtek ale mohou na severu země klesnout teploty i na minus pět stupňů. O víkendu pak bude v noci tepleji, a to až plus šest stupňů, jen přechodně klesnou teploty na minus jeden stupeň.

(čtk)