Home Domácí Týden bude plný přeháněk, na horách ještě připadne sníh

Týden bude plný přeháněk, na horách ještě připadne sníh

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

V týdnu místy zaprší, na horách může ještě sněžit. Nejnižší noční teploty se většinou udrží nad nulou, teploty přes den se budou nejčastěji pohybovat nad deseti stupni Celsia. Chladnější počasí očekávají meteorologové ve čtvrtek a v pátek, kdy se průměr nejvyšších denních teplot dostane na deset stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes si koledníci podle meteorologů užijí polojasné oblohy, přechodně se zatáhne. Ojediněle se místy objeví občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 900 metrů může sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají na devět až 13 stupňů Celsia.

V úterý bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku i polojasno a ojediněle se mohou objevit mlhy. Od západu pak přijdou přeháňky, meteorologové upozorňují, že ojediněle se může vyskytnout i bouřka. Nad 1000 metry budou srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty šest až dva stupně Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti až nula stupňů. Přes den se nejvyšší teploty dostanou na deset až 14 stupňů.

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové ještě ve středu, pak se mírně ochladí. Přes střední Evropu začne od západu zvolna postupovat zvlněná studená fronta, uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek občas zaprší na většině území, na horách nad 1000 metry bude sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni Celsia, nejvyšší denní mezi sedmi až 11 stupni, na východě ojediněle až 13 stupni. Také v pátek se očekávají přeháňky, teploty o něco málo klesnou, na víkend se pak opět mírně oteplí.

(čtk)