Home Domácí U Holešova se srazil osobní vlak s nákladním autem, deset lidí je...

U Holešova se srazil osobní vlak s nákladním autem, deset lidí je zraněných

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

AKTUALIZOVÁNO

V Dobroticích, místní části Holešova na Kroměřížsku, dnes ráno po srážce s nákladním autem částečně vykolejil osobní vlak. Cestovalo v něm zhruba 50 lidí. Deset lidí při nehodě utrpělo zranění, řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková.

Většina zranění by podle ní pravděpodobně měla být lehkých, těžce zraněný je řidič auta. Provoz na regionální trati 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku je přerušen, jezdí náhradní autobusy, uvedly na webu České dráhy.

 Regionální trať 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem bude podle mluvčího Správy železnic Jana Nevoly uzavřená minimálně do 15.00. Mimo kolej je téměř celý vlak, náraz byl silný, řekl Nevola. Nevíme v tuto chvíli, v jakém stavu je trať, dodal. Předběžnou příčinou je podle něj nepozornost řidiče nákladního auta, vyšetřování ale pokračuje.

Záchranná služba k nehodě podle mluvčí vyslala pět posádek. »Řidič kamionu je zraněný těžce,« uvedla Netopilová Sluštíková. Další lidé jsou podle ní pravděpodobně zranění lehce. Podle informace Správy železnic na Twitteru je příčinou nehody pravděpodobně nepozornost řidiče nákladního auta.

Hasiči, kteří na místě neštěstí také zasahují, vyhlásili v souvislosti s nehodou druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. »Velitel zásahu si na místo povolal evakuační autobus ze stanice ze Zlína. Do něj přestoupili nezranění cestující a autobus je dopravil na jinou vlakovou stanici,« uvedla na sociální síti mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Po nárazu podle ní z nákladního auta ve větším množství vytekly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorbentem a zamezili jejich dalšímu úniku. »Vykolejenou vlakovou soupravu zajistili proti dalšímu pohybu. Na místo nehody se dostavili drážní hasiči z Přerova, kteří si převzali velení. Jednotky hasičů ze Zlínského kraje se tak začaly vracet na své základny,« doplnila Javoříková.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala krátce před 07.15. Do nákladního vozidla narazil osobní vlak směřující z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku do Kojetína na Přerovsku. »Kolegové budou na místo mimořádné události vyjíždět a budou ji šetřit přímo na místě,« řekl Drápal.

(čtk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here