V centru Prahy se budou o bezpečnost na silvestra starat stovky policistů

V centru Prahy se o zajištění bezpečnosti budou o silvestrovské noci starat stovky policistů, záchranáři posílí službu a zapojí záchranářský kamion Golem. Na oslavy jsou připraveni i hasiči, kteří neočekávají extrémní počet výjezdů. V centru oslavy způsobí dopravní omezení pro automobily, metro pojede až do 02.30 v desetiminutových intervalech.

Pražští záchranáři s ohledem na oslavy každoročně posilují noční službu a letošek nebude výjimkou. Podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové budou na Staroměstském náměstí přistaveny dvě sanitky se záchranáři. Na Václavském náměstí, kde bývají oslavy tradičně nejživější, pak budou také dvě posádky se záchranáři, další s lékařem a kromě toho i záchranářský kamion Golem se zhruba deseti zdravotníky. Další lidé budou v pohotovosti pro případ potřeby, dodala mluvčí.

»Stovky policistů z pořádkové, cizinecké, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky budou v ulicích Prahy dohlížet na bezpečnost a dodržování veřejného pořádku,« uvedla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Policistům budou pomáhat i městští strážníci. Policie se zaměří mimo jiné na vymáhání zákazu používání zábavní pyrotechniky, který v centru metropole platí.

Hasiči v Praze posílení neplánují, podle mluvčího Martina Kavky oslavy každoročně zvládají ve standardních počtech. »Neočekáváme nic extrémního, takže posilování neplánujeme. Některé jednotky dobrovolných hasičů budou na svých zbrojnicích. Když bude potřeba, tak je využijeme,« řekl. Dodal, že požárníci obvykle na silvestra vyjíždějí k jednotkám desítek drobnějších požárů.

Z důvodu oslav město podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana od silvestrovského poledne do 10.00 následujícího dne zakáže parkování na Václavském náměstí, od 16.00 do 08.00 tam nebude možné ani vjet z ulic Wilsonova, Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách. Od 20.00 do 03.00 bude zakázán vjezd také do ulic Jáchymova a Pařížská v okolí Staroměstského náměstí.

Omezení budou platit i pro okolí Karlova mostu, z toho důvodu bude podle mluvčího od 23.00 do 01.30 pro dopravu uzavřeno Smetanovo nábřeží a Křižovnická až ke křížení s Platnéřskou a od 21:00 do 02:00 na druhém břehu Vltavy ulice Josefská. »Na Vltavě budou připraveny čluny bezpečnostních složek a na obou březích Vltavy vzniknou i místa pro poskytnutí první pomoci,« dodal Hofman.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy