Home Domácí V parku na Černém Mostě byl postřelen chlapec, policisté zadrželi jednoho muže

V parku na Černém Mostě byl postřelen chlapec, policisté zadrželi jednoho muže

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Třináctiletý chlapec byl dnes postřelen v parku na Černém Mostě v Praze 9, případ vyšetřují kriminalisté. Podle svědků zřejmě někdo střílel na skupinu dětí vzduchovkou, zraněný chlapec zůstal při vědomí, nebyl v ohrožení života. Policisté na místě nalezli několik zbraní, které zajistil pyrotechnik, a zadrželi dva muže. Jednoho z nich později propustili, druhý zůstává zadržený, uvedli na Twitteru.

Při incidentu zasahovala i zásahová jednotka, později případ převzali kriminalisté z 1. oddělení, kteří se zabývají nejzávažnějšími trestnými činy.

»Pyrotechnik svou práci na místě skončil a provoz v okolí byl obnoven. Jeden z mužů zůstává omezen na osobní svobodě a převzali si ho kriminalisté z 1. oddělení. U druhého nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání, a mohl se tak vrátit domů,« informovali pozdě odpoledne policisté.

Chlapec byl podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové celou dobu při vědomí. »Na místo jsme vyslali záchrannou lékařskou posádku a inspektora. Zajistili jsme žilní vstup, podali léky na bolest a doplnili tekutiny,« řekla. K charakteru střelného zranění se podrobněji nevyjádřila.

Podle serveru Novinky.cz se střelba stala v parku ve Slévačské ulici a na místě bylo více dětí.

Slévačská ulice spojuje Hloubětín a Kyje. Letos se v ní 22. října stala vražda, podle policistů tam v bytě šestnáctiletý hoch usmrtil o tři roky staršího mladíka. Sám skončil vážně zraněný v nemocnici. Další případ vraždy ve Slévačské ulici, tentokrát ve stadiu pokusu, začal dnes řešit pražský městský soud. Incident se stal na ubytovně Areál Hloubětín, podle obžaloby tam žena napadla svého druha.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here