Home Domácí Video: Doktorka Bendová je klíčovou osobností v oblasti tradiční čínské medicíny

Video: Doktorka Bendová je klíčovou osobností v oblasti tradiční čínské medicíny

Návštěva známých ve Francii, kde se seznámila s tradiční čínskou medicínou (TČM), ovlivnila životní cestu doktorky Ludmily Bendová, která nyní patří ke klíčovým osobnostem v oblasti TČM v ČR. V roce 1990 založila Československou SinoBiologickou společnost, která má za úkol šířit poznatky tradiční čínské medicíny.

Společnost zvala lektory z francouzské Evropské Univerzity SinoBiologie a Institutu čínského lékařství Chuzhen v Paříži. Později navázala kontakty s Universitou dálkového studia čínského lékařství Guangming v Pekingu. V roce 1999 došlo k podepsání smlouvy o spolupráci. Od roku 2007 ČSBS spolupracuje s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM), jejichž profesory dodnes zve pravidelně do Prahy na přednášky.

MUDr. Bendová je absolventka šestiletého studia fytoterapie a pětiletého studia akupunktury na čínské univerzitě Guangming z Pekingu z let 1998 – 2007. Dále má za sebou několik měsíčních stáží na jedné z největších nemocnic věnovaných čistě tradiční čínské medicíně – Dongzhimen yiyuan v Pekingu. Absolvovala též několik měsíčních stáží na Univerzitě Čínské medicíny v Tianjinu v Číně (TUTCM – Tianjin University of Traditional Chinese Medicine).

Byla prezidentkou kongresu TČM v Praze 2010. Pravidelně se účastní, aktivně i pasivně, na kongresech v Evropě i Číně. Přednáší nepovinný předmět Základy čínské fytofarmakologie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Je členkou Komory tradiční čínské medicíny a předsedkyní Sekce pro vzdělávání.

(pr)

Předchozí článekHrošík liberijský: dokonalý případ přizpůsobení se přírodě
Další článekUprchlíkům z Ukrajiny už bylo v ČR uděleno 386 734 víz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here