Home Domácí Výpadek O2 TV během úterního fotbalu postihl asi čtvrtinu sledujících

Výpadek O2 TV během úterního fotbalu postihl asi čtvrtinu sledujících

FOTO - vypadky24.cz

Úterní výpadek během zápasu třetího předkola fotbalové Ligy mistrů mezi pražskou Spartou a Kodaní postihl zhruba čtvrtinu diváků O2 TV. Problémy trvaly přibližně 20 minut. Přesnou příčinu potíží zatím televize nezná, řeší ji s dodavatelem platformy. Zároveň se zabývá možnou kompenzací pro zákazníky.

Výpadek ve vysílání nastal během prodloužení večerního utkání. Přenos přitom podle mluvčího O2 TV Sport Davida Solnaře podle prvotních grafů dost možná překonal dosavadní rekord ve sledovanosti O2 TV, přesná a ověřená čísla však televize ještě k dispozici nemá.

Podle Solnaře jde o první větší výpadek, který televize zaznamenala od přenosu mezi rumunskou Kluží a pražskou Slavií v srpnu 2019. Tehdy šlo o přetížení některých aplikací v důsledku velkého množství přihlášení na začátku přenosu. Aktuální problémy se však podle mluvčího liší, protože nastaly až během zápasu.

»Přesnou příčinu, proč k výpadku došlo, intenzivně řešíme se svými dodavateli. Za vzniklé potíže se všem dotčeným divákům velmi omlouváme a děláme maximum pro to, aby se situace neopakovala,« podotkl Solnař.

O2 TV od letošního roku postupně nasazuje novou platformu, jejímž dodavatelem je společnost Cetin. Podle Solnaře ovšem zatím není jasné, zda úterní výpadek ve vysílání souvisí právě s fungováním nové platformy. Prověřuje to s Cetinem.

Televize podle mluvčího také řeší možnost kompenzace pro zákazníky, jichž se výpadek dotkl. Snaží se identifikovat postižené klienty.

Fotbalisté Sparty v odvetě 3. předkola na domácím stadionu podlehli Kodani 3:4 po penaltovém rozstřelu, a rozloučili se tak s možností postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. Klub si ji zahrál naposledy v roce 2005. Nyní budou Pražané usilovat o postup do hlavní fáze Evropské ligy.

Svérázně situaci okomentoval senátor Jiří Růžička: »Pro Sparťany je možná lepší, že většinu zápasu s Dány – včetně penalt – viděli tohle.«

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here