Vysoké teploty v pátek skončí. Přijdou i silné bouřky

V pátek 21. června budou teploty v přílivu velmi teplého vzduchu od jihu překračovat na mnoha místech 31 °C, chladněji bude na západě a severozápadě Čech. Vysoké teploty ukončí studená fronta a s ní spojené bouřky, které se začnou tvořit během odpoledních hodin a budou i velmi silné. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém Facebooku.

Nejdříve se bouřky objeví na západě Čech, mohou být doprovázené přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm, menšími kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h. Během pátečního odpoledne začnou ještě intenzivnější bouřky (s vysokým stupněm nebezpečí) vznikat na ostatním území Čech a později odpoledne a večer i na Moravě a ve Slezsku. »V těchto oblastech budou bouřky doprovázené nárazy větru i kolem 90 km/h, většími kroupami (o průměru i přes 2 cm) a přívalovým deštěm, při kterém může v krátké době napršet kolem 50 mm, v opakovaných bouřkách nebo v kombinaci bouřek s deštěm ojediněle i kolem 70 mm,« napsal ČHMÚ.

Intenzivní srážky mohou způsobovat lokální zatopení, rychlý odtok vody z krajiny a prudké rozvodnění menších vodních toků, dodali meteorologové.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy