Vzestup krajní pravice. Šéf SOCDEM se s rakouským exprezidentem shodl na aktuální hrozbě

Předseda Sociální demokracie Michal Šmarda se setkal s celoživotním sociálním demokratem a bývalým rakouským prezidentem Heinzem Fischerem.

Tématem setkání byly především aktuální hrozby, kterým čelí demokratická Evropa. »Především jde o vzestup krajní a radikální pravice v Evropě, společně s nárůstem podpory pro antisystémové strany. Pro české občany jsou to také velké rozdíly v platech, které podobně trápí obyvatele všech zemí bývalého východního bloku,« uvedl Šmarda.

Závěr diskuse se věnoval tématice zelené dohody a změn klimatu, kde opět panovala shoda na jasném stanovisku: Je potřeba akutně řešit enviromentální situaci v Evropě, ale při ochraně sociální spravedlnosti a soudržnosti.

Setkání zakončil bývalý prezident Fischer pozváním na návštěvu do Vídně, kde by měl předseda Šmarda jednat o užší spolupráci s rakouskou SPÖ.

Sociální demokracie (SOCDEM) o víkendu ve volbách do Evropského parlamentu nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici. Obdržela 55 260 hlasů, což dělá 1,86 procenta.

(pk)

FOTO – socdem.cz

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Mají pravdu, evropské satelity amerického režimu masivně podporují fašistickou diktaturu. To je velmi nebezpečné pro svobodu a demokracii.

  2. Šmarda jako předseda sociální demokracie volil demonstrativně v prezidentských volbách válečného štváče lampasáka v.v. Petra Pavla.
    Sociální demokracie pod vedením Šmardy je totálně zdiskreditovaná a absolutně nevolitelná. Doufám, že se nedostane do českého Parlamentu.
    Podporou válečného štváče Pavla stranou Šmardy a samotným Šmardou je jasné, kdo v ČR podporuje krajní pravici. Socdem je nevolitelná politická strana.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy