Wang I se setkal s guvernérem ruské Irkutské oblasti

Čínský ministr zahraničí Wang I se 12. června setkal ve městě Irkutsk s guvernérem ruské Irkutské oblasti Igorem Kobzevem.

Wang, rovněž člen Politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny, uvedl, že s tím, jak Čína postupuje ve své modernizaci a Rusko urychluje rozvoj Dálného východu, čelí obě země historickým příležitostem ke spolupráci.

Poznamenal, že místní spolupráce je důležitou součástí čínsko-ruských vztahů, a že Irkutská oblast má se svými bohatými přírodními zdroji a silnou průmyslovou základnou jedinečné výhody ve spolupráci s Čínou.

Čínský ministr zahraničí uvedl, že Čína podporuje užší a vzájemně výhodnou spolupráci mezi provinciemi a městy obou zemí ve prospěch obou národů.

Igor Kobzev poukázal na to, že Čína je největším obchodním partnerem Irkutské oblasti, a že jejich obchod si zachovává silné tempo růstu, a vyjádřil ochotu dále rozšiřovat výměny a spolupráci s Čínou v oblasti zemědělství, energetických zdrojů, kultury, vzdělávání a cestovního ruchu, aby přilákal více čínských investic a nabídl čínským podnikům lepší podnikatelské prostředí.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy