Home Domácí Zájem o elektromobily i nadále roste

Zájem o elektromobily i nadále roste

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Skupina AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, prodala meziročně za prvních šest měsíců letošního roku trojnásobný počet elektromobilů. Nejvíc se prodalo v České republice, dále na Slovensku a třetí místo patří Polsku. Na celém českém trhu pak zákazníci mohou měsíčně vybírat až z devíti stovek čistých elektrických aut a dvanácti stovek hybridů. Zájem o oba typy aut nadále roste.

»I díky razantně rostoucím prodejům elektrických aut v porovnání s loňskem můžeme vidět, že lidé začali o mnoho víc vnímat nastupující elektromobilitu. Naše společnost neustále rozšiřuje nabídku těchto aut na všech našich šedesáti pobočkách a zároveň školíme náš tým pracovníků tak, aby byli schopni poskytovat zákazníkům všechny potřebné informace k velkému množství modelů, které nabízíme. K tomu zároveň budujeme nabíjecí infrastrukturu včetně instalace fotovoltaických panelů, máme k dispozici univerzální diagnostické řešení, které nám umožňuje objektivně hodnotit stav vykupovaných bateriových aut. U elektromobilů jsou pro zákazníky podstatné jiné parametry než u klasických spalovacích motorů, proto jsme například na našich webových stránkách www.aaaauto.cz vytvořili samostatnou sekci, která se těmto vozům věnuje a je přizpůsobena tak, aby se zákazník o vozidle dozvěděl vše podstatné,« informuje provozní ředitel skupiny AURES Holdings Petr Vaněček.

Co se týká poptávky, v české síti autocenter AAA AUTO a Mototechna dominuje stejně jako loni BMW i3, které tvoří aktuálně 18 % celkových prodejů bateriových aut. Na Slovensku se ve 25 % prodává nejvíce Nissan Leaf. Z barev jsou nejoblíbenější bílá (37 %), stříbrnošedá (25 %) a černá (18 %).

Nabídka na českém i slovenském trhu se ale od poptávky trochu liší. V české nabídce najdete nejčastěji Škodu Enyaq (8 %) a jen o něco méně nejoblíbenější BMW i3. Slováci zase najdou v nabídkách nejčastěji Mercedes EQC. Na českém trhu můžete nejčastěji vybírat elektromobily ve stáří 2,7 roku a s nájezdem 30 000 km, na Slovensku je nabídka těchto aut nepatrně starší a na tachometru tato auta mají nejčastěji o dvacet tisíc kilometrů více.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here