Zdrcující zpráva pro českou atletiku. Jednou z obětí střelce je koulařka Holcová

Atletickou komunitu zasáhla zdrcující zpráva. Jednou z obětí čtvrtečního útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze byla nadějná vrhačka Klára Holcová. Bylo jí pouhých 20 let.

Klára Holcová byla na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze studentkou oboru archivnictví a bohemistika. Ve čtvrtek 21. prosince 2023 se bohužel pohybovala v budově na náměstí Jana Palacha v době, kdy zde útočil šílený střelec a stala se jednou z obětí tohoto hrůzného činu.

Klára byla hrdou reprezentantkou oddílu Atletika Stará Boleslav, pro který získala v mládežnických kategoriích celkem devět medailí na domácích republikových šampionátech. Její doménou byl hlavně vrh koulí. V něm také reprezentovala v roce 2022 Českou republiku na dvou mezistátních utkáních kategorie do 20 let.

»Jednou z obětí včerejšího tragického útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, se stala naše odchovankyně, jedna z nejlépe bodujících ligových závodnic, několikanásobná medailistka Mistrovství České republiky, Klára Holcová. Klára studovala na Karlově univerzitě archivnictví a bohemistiku. Den 21. 12. 2023 se stal dvacetileté atletce osudným. Upřímnou soustrast a hodně sil na překonání této tragický události rodině i všem pozůstalým. Klára zůstane zapsaná nejen v historii celé České atletiky, ale zůstane především navždy v našich pamětích a srdcích,« píše se na facebookové stránce oddílu Atletika Stará Boleslav

Také Český atletický svaz (ČAS) vyjádřil upřímnou soustrast rodině i všem pozůstalým.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy