Home Domácí Zubař jako výhra v loterii? O přijetí nových pacientů na Bruntálsku rozhodne los

Zubař jako výhra v loterii? O přijetí nových pacientů na Bruntálsku rozhodne los

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Dvě nově zřízené zubní ordinace ve Městě Albrechticích a Rýmařově na Bruntálsku budou přijímat pacienty. O tom, kdo se do péče zubaře dostane, rozhodne los, sdělil Jiří Krušina, personální a marketingový náměstek krajské nemocnice v Krnově, která zubní ordinace buduje. Zubařů je v regionu dlouhodobě nedostatek a právě na Bruntálsku a také na Karvinsku jich chybí nejvíce.

Krnovská nemocnice připravuje předregistraci pacientů do zubních ordinací. Příští pondělí si o ni budou moci zažádat zájemci o péči v zubní ordinaci ve Městě Albrechticích. Žádost bude možné podat dvojím způsobem, on-line formou nebo osobně. V pondělí od 08.00 do 15.00 bude možné vyplnit předregistrační formulář na webových stránkách nemocnice www.szzkrnov.cz.

Ve stejném čase budou vytištěné žádosti přijímat také pracovníci v prostorách zubní ordinace v nemocnici ve Městě Albrechticích. »Pro ty, kteří nemají možnost tisku ani on-line podání žádosti, budou formuláře k dispozici také na místě,« uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

O týden později, tedy v pondělí 28. listopadu, se ve stejném čase od 08.00 do 15.00 budou přijímat předregistrační formuláře také v Rýmařově. Rovněž v tomto případě bude možné formuláře vyplnit elektronicky nebo tiskopis odevzdat v nemocničním stanu, který bude stát u rýmařovské polikliniky. Formuláře budou ke stažení od 22. listopadu a od stejného data budou k dispozici také na podatelně rýmařovské radnice.

Tisíc šťastných čísel

»Zubař v našem regionu schází bezmála 30 000 lidí. Snažíme se tento problém řešit, po Novém roce otevřeme pátou a šestou zubní ordinaci,« uvedl Václavec. Dodal, že o pacientech dvou nyní otevíraných ordinací rozhodne los. »Abychom se vyhnuli frontám a předešli nedůstojným tlačenicím, rozhodlo vedení nemocnice po dohodě s městy, že v dané dny budou přijaty všechny vyplněné formuláře. Ty budou zpracovány a opatřeny řádným číslem. Poté zástupce nemocnice a zástupce konkrétního města vylosuje 1000 čísel. Vylosovaní lidé budou do konce února roku 2023 postupně kontaktováni naším týmem. Bohužel kapacita každé ordinace je omezena. Tudíž všem, kteří neobdrží naši odpověď o vylosování žádosti do konce února, nezbývá než v hledání stomatologa pokračovat,« řekl Václavec. V případě, kdy zájemce podá více žádostí, bude ze slosování automaticky vyřazen.

Desetitisíce lidí v kraji nemají zubaře

Stomatologická péče patří v Moravskoslezském kraji k nejhůře dostupným zdravotním službám. V kraji před časem vznikla výzva k zajištění stomatologické péče, kterou podpořil i Moravskoslezský kraj a podepsali zástupci více než stovky měst a obcí z regionu. Ve výzvě iniciátoři poukazovali na skutečnost, že chybí v kraji zubní lékař nejméně 80 000 až 100 000 obyvatel a někteří lidé nebyli na zubní prohlídce více než deset let. Za nejhorší označili situaci na Bruntálsku a Karvinsku. Krnovská nemocnice dosud provozuje čtyři zubní ordinace, které jsou ve Vrbně pod Pradědem, Horním Benešově, Břidličné a v Krnově. Nová ordinace ve Městě Albrechticích je ve zrekonstruovaných prostorách nemocniční budovy, v Rýmařově město nechalo připravit prostory v budově polikliniky.

(jb, čtk)

Předchozí článekSenioři a chudší domácnosti mohou žádat o dotaci na zateplení fasád nebo výměnu oken
Další článekTitul Česká astrofotografie za měsíc říjen 2022 získal snímek od Pavola Kollarika

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here