Home Ekonomika Italská vláda schválila dalších 17 miliard eur na pomoc firmám a domácnostem

Italská vláda schválila dalších 17 miliard eur na pomoc firmám a domácnostem

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

S nebývalým růstem cen energií, potravin či pohonných hmot má italským firmám a domácnostem pomoci další soubor opatření, který dnes schválila tamní vláda. Z rozpočtu na něj hodlá vyčlenit 17 miliard eur (asi 425 miliard Kč), oznámil dnes premiér Mario Draghi.

Jde o další sumu k letos schváleným už 35 miliardám eur, jimiž se italská vláda snaží od ledna zmírnit dopady růstu životních nákladů rodin a podnikatelů.

Nová opatření rozpočet více nezatíží, neboť vycházejí z předpokládaných vyšších příjmů, řekl podle agentury Reuters Draghi.

Balík nové pomoci zahrnuje další sociální bonusy nebo také opatření na podporu zemědělců kvůli výjimečnému suchu. Zvýší se například i částka na podporu pro používání veřejné dopravy či na příspěvky lidem na psychologa. Zhruba 700 milionů eur má jít na prodloužení snížení spotřební daně z benzinu a nafty o 25 centů na litr, které mělo skončit 21. srpna. Nově bude platit zatím do 20. září.

Itálii čekají příští měsíc předčasné parlamentní volby, k nimž vedl rozkol v široké vládní koalici. Podle analytiků ale Draghiho vláda zemi povede nejméně do listopadu, dokud se strany po volbách nedohodnou na novém kabinetu.

(jb, čtk)

Předchozí článekSlavia v duelu plném karet zdolala Panathinaikos, naopak Slovácko je v těžké situaci
Další článekSmyslné křivky Marilyn Monroeové fascinují i 60 let po její smrti, mnoho štěstí jí ale nepřinesly

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here