Home Názory A je to venku! Chystáme se na stejného protivníka

A je to venku! Chystáme se na stejného protivníka

»Na zasněžené pláni výcvikového prostoru Libavá fouká mrazivý vítr. Nikola (39) se svým družstvem ukrajinských vojáků se brodí půlmetrovou závějí a pod vedením českých instruktorů cvičí útok ve formaci. Sotva drží samopaly Sa-58 v prokřehlých prstech, ale jsou rádi, že se naučí něco nového, co jim pomůže přežít na frontové linii a zastavit ruského agresora,« barvitě vykreslují tamní atmosféru novinky.cz.

Mě z toho taky mrazí. V zádech. Zvláště ze slov velitele výcviku, podplukovníka Libora Tesaře: »Zkušenosti, které nám přinášejí jejich instruktoři, jsou k nezaplacení, protože se chystáme na stejného protivníka

Přeřekl se jen či neuváženě vypustil z úst něco, o čem je už rozhodnuto? Že čeští vojáci půjdou na Ukrajinu válčit. Tesařova slova »chystáme se na stejného protivníka« mají přece jasnou vypovídací hodnotu. V daném kontextu CHYSTÁME SE MY ČEŠI A ONI UKRAJINCI. Já to beru jako hotovou věc. Přece nejsem úplně padlý na hlavu a česky rozumím na úrovní C2, tedy na úrovni rodilého mluvčího.

Bastardi čekají už jen na dvě věci – až se zejména k tomuto účelu jako že zvolený Petr Pavel oficiálně ujme prezidentství a až Poslanecká sněmovna PČR odklepne novelizaci ústavního článku 43, aby vláda mohla na dobu 60 dnů vyslat vojáky do zahraničí bez souhlasu poslanců, jak tomu bylo doposud.

Jestli teď někdo nahoře bude mít dojem, že páchám trestný čin, šíře vědomě poplašnou zprávu, doporučuji jim, aby smršť svých dezinformačních úsudků a odsudků nastartovali u onoho Tesařova chystáme se na stejného protivníka. Buď jeho obvinili ze šíření poplašné zprávy, či na rovinu přiznali, kdy první čeští vojáci narukují na frontu.

Myslím, že tutová je druhá možnost, že Tesař trestný čin nespáchal. Vůči silně protirusky válečně naladěným českým mladíkům a mladicím by přece bylo fér, netajit před nimi, kdy konečně budou smět beztrestně zabíjet Rusy. Už jen proto, aby si včas zjistili dostupnost mobilního signálu na frontové linii a aby si doma s předstihem vybrali místo trvalého odpočinku. Pokud se tam s nimi vůbec kdo bude sbírat.

Protože ve Sněmovně žádná opozice, která by na margo inkriminovaného Tesařova vyjádření interpelovala mistryni obrany, neexistuje, táže se ministryně Černochové moje novinářská maličkost: Vážená paní ministryně, kdy hodláte tu mobilizaci vyhlásit?

Slováci v tom už jasno mají. Možné vyslání vojáků do boje potvrdil na přímý dotaz europoslance za hnutí Republika Milana Uhríka premiér v demisi Eduard Heger. S děsivým dovětkem, že Slovensko o tomhle nerozhoduje, že to plyne z plnění mezinárodních dohod. Bodka – ako hovoria naši súsedia. Jenže Fiala nemá koule ani na tohle. Je to srab.

Martin Kalous

1 KOMENTÁŘ

  1. Samozřejmě že o tom Slovensko ani Čechistán nerozhodují. Jaký rozkaz přijde z Washingtonu, to budou mocipáni dělat.

Comments are closed.