Home Zahraničí Američtí vojáci na Ukrajině dostanou rizikový příplatek

Američtí vojáci na Ukrajině dostanou rizikový příplatek

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Pentagon schválil dodatečné rizikové příplatky pro americké vojáky sloužící na Ukrajině, potvrdil podle serveru The Military Times představitel ministerstva obrany.

Příplatek, známý jako odměna za bezprostřední nebezpečí, je nabízen vojákům, kteří slouží v oblastech, kde by mohli být vystaveni nepřátelské palbě nebo minám, povstáním, občanské válce nebo terorismu.

Příslušníci armády na Ukrajině si nyní mohou ke svému základnímu platu a dalším bonusům přivydělat 7,50 dolaru denně, maximálně 225 dolarů měsíčně. Vojáci, kteří splňují podmínky, dostanou zpětně výplatu již od 24. dubna 2022, uvedl úředník.

Američtí vojáci již mohli za práci na Ukrajině dostávat samostatný příplatek 150 dolarů, známý jako odměna za ztížené pracovní podmínky. Tato částka se v kombinaci s novým příplatkem sníží na 100 dolarů měsíčně, uvádí se v poznámce, což znamená, že vojáci mohou získat celkem 325 dolarů měsíčně jako odměnu za práci v nebezpečí.

Příplatek je vyplácen zpětně, takže je v souladu se souběžným rozhodnutím ministerstva zahraničí nabídnout zaměstnancům na Ukrajině příplatek za práci v nebezpečí od dubna 2022.

Pentagon uvedl, že na americkém velvyslanectví v Kyjevě je umístěn malý počet amerických vojáků, kteří pracují jako jeho ochranka a mají na starosti vojenské vybavení v hodnotě miliard dolarů, které USA na Ukrajinu posílají.

Malý americký tým pro speciální operace, který pracuje na velvyslanectví, pomáhá ukrajinským jednotkám se zpravodajskými operacemi a zajišťuje bezpečnost vysoce postavených návštěv, ale prý nebojuje po boku ukrajinských jednotek na bojišti, uvedla v dubnu televize ABC News. Bývalý americký úředník řekl ABC, že tým pomáhal Ukrajincům plánovat operace, které vedly ke »stovkám, ne-li tisícům obětí z řad ruské armády«.

(cik)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here