Home Rozhovory Budeme se muset smířit s vyššími daněmi anebo s menším rozsahem služeb a dávek,...

Budeme se muset smířit s vyššími daněmi anebo s menším rozsahem služeb a dávek, které zajišťuje stát, říká Rusnok

Strukturální deficit, který je okolo 3 % HDP, bohužel neodezní pouze tím, že zde snad po čase opět nebudeme mít energo krizi a válku za humny. Jeho postupná likvidace či silné omezení bude vyžadovat velké fiskální úsilí. A to má svou politickou a společenskou cenu, a proto to bude bolet a půjde to ztuha. V rozhovoru pro iportaL24.cz to řekl bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Nové vedení České národní banky předpokládá v příštím roce zpomalení růstu spotřebitelských cen na jednocifernou hodnotu. Samozřejmě k tomu přispěje i vyšší srovnávací základna z tohoto roku. Je podle vás inflace již na svém vrcholu a jak vidíte její další vývoj vy?

Inflace, tedy dynamika růstu spotřebitelských cen, je v tomto období pravděpodobně blízko svého vrcholu. Ale s jistotou to budeme vědět až ex post. Je možné, že ještě na přelomu starého a nového roku uvidíme vyšší číslo – jednak vypadne ze základny minulého roku odpuštění DPH na energie, které platilo právě minulý listopad a prosinec, a současně přestane působit tzv. úsporný tarif zavedený někdy v podzimních měsících t.r. Rovněž víme, že většina maloobchodních ceníků se obvykle mění k 1. lednu každého roku. Důležitější, ale bude, jak rychle bude inflace klesat v dalším období. Pravděpodobně uvidíme rychlý pokles meziročních indexů ze současných úrovní někam na 5-7 % ve druhém pololetí r. 2023. Otázka je, jak rychle se dostaneme na úroveň blízkou inflačnímu cíli ČNB, tj. 2 %. To se pravděpodobně vůbec v roce příštím nepodaří, a je otázka, zda se toho vůbec můžeme dočkat v roce následujícím, tedy 2024, jak to dnes prognózuje ČNB.

Bankovní rada ČNB ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Pod vaším vedením vlastně sazby vystoupaly na takto poměrně vysokou hodnotu. Kdybyste mohl vrátit čas, změnil byste na tomto postupu něco, a jak byste k sazbám přistupoval za současné situace?

Dnes je zcela zřejmé, že bankovní rada pod mým vedením udělala správné kroky, když jsme dokázali rychle zvýšit sazby v průběhu necelého jednoho roku na dnešní úroveň. Kdybychom tato rozhodnutí neučinili, měli bychom dnes inflaci citelně nad 20 % a její devastační účinky na ekonomiku a životní úroveň obyvatelstva by byly ještě o dost výraznější, než jsou. Z dnešního zpětného pohledu se dokonce zdá, že jsme měli být ještě razantnější. Centrální banka je z Ústavy zodpovědná za péči a cenovou stabilitu a nikdo ji v této odpovědnosti nemůže nahradit. V našem uspořádání měnové politiky, kdy banka cíluje inflaci (inflační cíl je 2 %) a máme (alespoň formálně) plovoucí kurz české koruny, je klíčové udržet důvěru obyvatelstva, podniků, investorů a všech v to, že ČNB je schopna tuto svou roli splnit. Bez rázných zásahů ČNB, tj. razantního zvýšení úrokových sazeb, toho nelze dosáhnout. Dnešní inflace není zdaleka pouze importovaná, nýbrž se již silně zakořenila v myslích lidí a firem, a to vidím jako velmi nebezpečné.

Státní rozpočet na příští rok počítá se schodkem 295 miliard. Podle opozice, ale také některých ekonomů je tento schodek nereálný a bude se zvyšovat. Jak odhadujete vývoj salda státního rozpočtu v příštím roce?

V dnešním světě plném nejistot je velmi těžké to spolehlivě odhadnout. Pro mne není až tak podstatné, zda saldo státního rozpočtu na konci roku bude o 5-10 mld. +/- rozdílné oproti schválenému de facto »plánu«. Z hlediska celkové makroekonomické stability a její dlouhodobé udržitelnosti je zásadní, jak se bude vyvíjet saldo celých veřejných financí ve středním a dlouhém horizontu. A tady nastala v posledních letech zásadní změna k horšímu. Máme strukturální deficit okolo 3 % HDP, tedy okolo 200–250 mld. A ten bohužel neodezní pouze tím, že zde snad po čase opět nebudeme mít energo krizi a válku za humny. Jeho postupná likvidace či silné omezení bude vyžadovat velké fiskální úsilí. A to má svou politickou a společenskou cenu, a proto to bude bolet a půjde to ztuha.

Vláda zatím odmítá zvyšování daní, i když ji k tomu vyzývá její poradní orgán NERV. Jaký je váš názor na daňovou politiku současné vlády?

Bohužel vláda pokračuje v tom, co tady zavedl Andrej Babiš a jeho vláda, tj. použiju-li bonmot kolegy Kalouska: »Švédský sociální stát a rumunské daně«.

V jednom rozhovoru jste uvedl, že bude potřeba změnit daňovou soustavu tak, aby byla výnosnější a také spravedlivější. Jak tu dnešní daňovou soustavu hodnotíte a jaké změny byste preferoval?

Navazuji na předchozí odpověď. Buď se budeme muset smířit s vyššími daněmi anebo s menším rozsahem služeb a dávek (vč. důchodů), které zajišťuje stát. A pokud jde o strukturu, pak by systém měl vždy dbát o to, aby zatížení jednotlivých socioekonomických skupin bylo relativně spravedlivé, tj. přiměřené jejich možnostem a fázi životního cyklu. To bude vyžadovat měnit tuto strukturu blíže tomu, co je běžné v rozvinutých zemích ve vyspělém světě, zejm. EU. Tedy např. vyšší daně z příjmu fyzických osob, o něco asi i u právnických osob, vyšší daně majetkové (daň z nemovitosti, ale i dědická daň, daň z kapitálových zisků,…). Spíše nižší sociální pojištění pro zaměstnavatele, atd.

Byl byste pro větší progresivitu zdanění?

Ano, byl, to by nás mimochodem rovněž přiblížilo k vyspělému světu.

Co soudíte o návratu k superhrubé mzdě?

Nedává to smysl, je potřeba zvýšit daň z příjmu fyzických osob na úroveň před zrušením tzv. superhrubé mzdy, ale nikoliv použitím tohoto deformovaného výpočtu této daně.

Nedávno analytici japonské finanční skupiny Nomura Holdings vydali zprávu, že České republice, Maďarsku a Rumunsku hrozí kvůli rostoucím rozpočtovým a vnějším problémům během příštího roku měnová krize. Jak se na tuto hrozbu díváte, je podle vás reálna?

Měnová krize nám příští rok podle mého soudu nehrozí – devizové rezervy ČNB jsou stále velmi solidní. Pokud by ovšem delší dobu pokračoval nepříznivý vývoj naší obchodní a platební bilance a nebylo postupně vidět nápravu ve veřejných financích, pak je určitě dnešní úroveň kurzu CZK/EUR neudržitelná.

NERV navrhl ke stabilizaci veřejných financí řadu opatření. Co z nich by podle vás skutečně pomohlo, a co naopak vidíte jako slepou uličku?

Návrh NERV je připraven solidně a našim veřejným financím by samozřejmě pomohlo, kdyby se z tohoto seznamu uskutečnilo co nejvíce opatření a zejm. pak ty, které mají největší váhu. Ovšem politická realita to spíše nedovolí, takže uvidíme?

ČR podobně jako další státy čelí výrazné energetické krizi. Jak hodnotíte pomoc státu občanům a firmám?

Vláda se snaží, ale řeší už pouze následky a nikoliv příčiny problému. A ty jsou jasné, naprosté strategické selhání energetické politiky EU v čele s Německem. Zde bohužel zvítězila ideologie nad fyzikou a šílená agrese Ruska toto akcelerovala a plně obnažila.

Zastáváte jako současná vláda názor, že je nutno přijmout jednotný postup na úrovni Evropské unie, nebo by bylo lépe, stejně jako to dělají některé jiné evropské státy, soustředit se na vlastní opatření vycházející z našich specifik?

Domnívám se, že v dnešní EU existují v podstatě jen dvě klíčové oblasti, které se mohou stát kritickými pro další její vývoj a možná i přežití. Ta první je měnová unie, tedy eurozóna, která trpí zásadní konstrukční vadou, kdy vedle společné měnové politiky existuje 19/20 (po vstupu Chorvatska) samostatných fiskálních politik a zvolené koordinační mechanismy se ukázaly být v nedávných krizových obdobích jako špatně vynutitelné. Druhou je právě nezvládnutá energetická politika, která má potenciál zcela destruovat společný trh jako základní podmínku fungování a smysluplnosti tohoto integračního uskupení.

Jaká opatření byste vy sám preferoval?

Poslední zkušenosti s válkou nám jasně ukázaly, že při zajištění energetické bezpečnosti je primární spolehlivost chcete-li bezpečnost dodávek. Další poučení: kvalitní spolehlivá a dostupná energie se nedá zajistit bez dostatečné kapacitní rezervy základních stabilních energetických zdrojů, tj. v našich podmínkách především jádro a případně i fosilní zdroje (uhlí). Do budoucna tedy potřebujeme silný základ v jádru a chytře řízené obnovitelné zdroje.

Evropa se chce odstřihnout od ruského plynu, spoléhá zejména na dovoz LNG, a to především z USA. Jaké to může mít podle vás důsledky? Bude tohoto plynu dostatek a budeme schopni ho vůbec zaplatit?

Zemního plynu je na světě dost, problémem krátkodobě (několik let) bude infrastruktura na jeho přepravu do a po Evropě. Samozřejmě, že tento plyn už nebude nikdy tak levný, jako tomu bylo v minulosti, když proudil přímo plynovody z oblasti nalezišť zejm. v Rusku. Jeho ceny budou též velmi odvislé od toho, zda EU umožní odběratelům uzavírat s exportéry dlouhodobé kontrakty. Nikdo na světě nebude investovat do těžby a přepravy plynu a ropy, pokud nebude mít jistotu dlouhodobějších dohod s odběrateli.

Obdobná situace je i s ropou a ropnými produkty…

Nejsem expert, ale myslím, že u ropy je přeci jen mnohem snadnější logistika než u plynu. Navíc její spotřeba bude v EU asi klesat ještě rychleji než v případě plynu.

Jaká cesta by podle vás vedla k překonání energetické krize ve světě?

Je otázka, zda ve světě jako takovém vůbec lze o energetické krizi hovořit. Dnes je to především evropská záležitost. Nicméně roste světová populace – je nás na planetě už přes osm miliard, což přirozeně zvyšuje spotřebu energie. Nejsem energetický expert, ale domnívám se, že řešením je jako vždy v historii lidstva – naše poznání, a tedy věda a výzkum. V případě energii musí dojít k zásadnímu průlomu v oblasti ukládání energie. Pokud bychom dokázali spolehlivě a dlouhodoběji uložit obrovské kvantum energie, které lze vyrobit krátkodobě ze slunce, vody, větru, bylo by asi po problému. Stejně tak očekávám další pokrok v oblasti termojaderné fuze.

Jana Dubničková

FOTO – ČTK/Michal Krumphanzl, ČTK/Vít Šimánek

Předchozí článekBývalý prezident Guatemaly byl odsouzen k 16 letům vězení za korupci
Další článekNejdražší štědrovečerní večeři mají v Německu. Na kolik vyjde ta česká?

57 KOMENTÁŘE

 1. May I just say what a comfort to discover someone who genuinely understands what they are talking about over
  the internet. You definitely understand how to bring an issue to light and make
  it important. A lot more people really need to read this and understand this side of the story.
  I was surprised you are not more popular
  since you most certainly have the gift.

  Here is my web page – <a href="[Link deleted]

 2. This is my first time pay a visit at here and i am actually happy
  to read all at alone place.How to make money online?
  <a href="[Link deleted]trade successful trades of traders in <a href="[Link deleted]binary options and <a href="[Link deleted]crypto trading.

  From 100% to 1000% per month can reach your income.

 3. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to
  be really something that I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely broad for
  me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 4. قیمت و خرید انواع هدفون، هدست،
  هندزفری
  همچنین کیفیت بالای صدا نسبت به مدل‌های قبلی تأثیر زیادی بر روی فروش میلیون دلاری این نوع از اکسسوری های گوشی
  داشته است. اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی، هدفون‌ها به وسیله بلوتوث و بدون نیاز به سیم عرضه می‌شوند که با
  استقبال خوبی مواجه شده‌اند. در مدل‌های بلوتوثی این دست
  از محصولات، تکنولوژی‌های به روزی وجود دارد که تجربه خوبی را برای کاربر فراهم می‌کند.

  از جمله برخی از فناوری‌های به کار رفته در هدفون‌های بلوتوثی می‌توان
  به فناوری حذف نویز ، باتری‌های قدرتمند و فناوری شارژ سریع اشاره
  کرد. از مزایای هندزفری بلوتوث می‌توان به کوچک و سبک بودن، ارتباط بیسیم بدون وجود کابل‌های دست و پاگیر،
  استفاده از کنترل‌های لمسی برای تغییر محتوای
  در حال پخش و از همه مهم‌تر
  امکان بهره‌مندی از حذف نویز فعال است.

  این بادزها همچنین جزو اولین‌هایی بودند که جفت‌سازی بلوتوث چند نقطه‌ای را ارائه کرده و
  از فناوری بی‌سیم متفاوتی به نسبت آخرین بادزهای
  جبرا استفاده کردند. ما این هدفون بی سیم را با مک مینی و آیفون 12 پرو جفت کردیم و سپس صدا را بین آنها تغییر دادیم.

  همچنین، قیمت این محصول برای والدینی که به دنبال مجموعه مناسبی از هدفون کودکان برای یادگیری از راه دور و استفاده روزمره هستند، مناسب است.

  زمانی که هندزفری بلوتوث وارد بازار شدند، دو نگرانی اصلی مردم درباره استفاده از گوشی های موبایل برطرف شد.

  اولین مورد کم شدن خطر استفاده از گوشی برای مکالمه و
  مورد بعدی نیز کاهش خطر مکالمه
  با موبایل در هنگام رانندگی بود.

  امیدواریم با به اشتراک گذاشتن نظرات و
  نقدهای سازنده مجموعه کافه گجت را در ارائه خدمات
  هر چه بهتر یاری کنید. این وسایل برخلاف هدفون، بر
  روی سر قرار نگرفته و گوشی‌های آن نیز داخل گوش
  انسان می‌روند. همچنین به دلیل ساده
  بودن حمل‌ونقل، پرفروش‌تر از سایر اکسسوری‌های مربوط
  به صدا و مکالمه هستند.
  این دست از محصولات بر خلاف مورد قبلی
  قبلی میکروفون دارند و به همین
  دلیل با استفاده از آن‌ها می‌توانید به راحتی با افراد دیگر مکالمه کرده
  یا حتی صدا را نیز ضبط کنید.
  هدست‌ها یکی از مهم‌ترین محصولات گروه هدفون
  و هندزفری‌ها است که به‌طور مفصل
  در ادامه آن را بررسی می‌کنیم.
  هدفون‌های دارای نویز کنسلینگ یا ANC از طریق میکروفون‌های تعبیه شده در آن‌ها و دریافت صدای محیط
  با کمک تولید امواج متضاد این نویزها سعی در خنثی سازی آن‌ها دارند.
  زومیت قیمت هدست و هدفون
  های را از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر کشور جمع‌آوری می‌کند و در صفحه‌ی قیمت در اختیارتان قرار می‌دهد تا با
  یک نگاه به قیمت روز هدفون و هندزفری، ارزان‌ترین فروشنده اینترنتی را بیابید.

  هنگام خرید هندزفری بلوتوث مشخصات
  مناسب برای مکالمه و موسیقی یکی مهم
  ترین ویژگی ها در انتخاب هندزفری بی سیم است.

  در صورتی که قصد خرید هندزفری یا خرید
  هدست را دارید، پس از مطالعه‌ی
  این راهنما، محصول مورد نظر را جستجو کنید.

  زومیت تلاش می‌کند هدفون‌های مناسب موجود در بازار کشورمان را با
  ارزان‌ترین قیمت به شما نمایش دهد.

 5. I like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here frequently.

  I’m quite sure I will learn many new stuff right here!

  Best of luck for the next!

 6. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating
  it but, I’d like to send you an email. I’ve got some creative ideas
  for your blog you might be interested in hearing.
  Either way, great website and I look forward to seeing it develop over time.

 7. Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one
  and i was just wondering if you get a lot of spam comments?
  If so how do you stop it, any plugin or anything you can recommend?

  I get so much lately it’s driving me mad so any assistance
  is very much appreciated.

  My web-site; <a href="[Link deleted]printable calendar

 8. Концессионные сделки включают в себя сделки по разведке месторождений стоимостью
  в сотни миллионов долларов, а также небольшие сделки по продаже еды
  и напитков в районном кинотеатре.
  По своей сути, концессионные соглашения – это вид аутсорсинга, который позволяет
  всем участникам получить выгоду от сравнения преимуществ.

 9. You really make it appear really easy with your presentation but
  I in finding this topic to be really something that I think I might
  never understand. It seems too complicated and very extensive for
  me. I’m taking a look ahead on your next publish, I’ll attempt to
  get the hang of it!

  Feel free to visit my blog post: <a href="[Link deleted]Keto Review

 10. Its like you learn my thoughts! You seem to know so much approximately this, like you wrote the ebook in it or something.
  I believe that you just could do with some % to power the message home a bit,
  but other than that, this is fantastic blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 11. Some fetishes are normal, some are light. But hey, you don’t genuinely want individuals you don’t in person know
  discover that you possess a matter for hairy armpits, appropriate?
  These are exactly the things that would not advantage us if we
  permit various other people be aware of about it really. Getting
  selected lustful fetishes would generate us seem terrible, and that might impact our existence overall.
  Picture your fellow workers searching at you like you have been some deranged maniac only because they recognize you love attire way up as
  bizarre fictional figures from your favorite exhibit when you masturbate?

  But there are as well fetishes that aren’t that serious for a person to get taken into consideration as downright bizarre.
  Some social persons like feet, even if they’re also soiled
  and they seem odd to everyone else. There happen to be furthermore fellas who have made on with ladies who possess
  cosmetic tresses. Weird, right? The greatest we could do can be to figure out persons who possess different
  erotic fetishes than us, and produce sure that
  we don’t judge and look upon them down. That is unless
  they’re performing stuff that would damage us without our authorization.

 12. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and come back to
  read more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly return.

  my site … lingerie set

 13. hi!,I love your writing so a lot! share we be in contact more about your post on AOL?
  I need a specialist on this area to solve my problem.
  May be that’s you! Having a look ahead to peer you.

  Feel free to surf to my web blog … babydoll

 14. ایران انکر Iran Anker » دسته‌های محصولات
  » پاور بانک
  به همین دلیل است که تکنولوژی‌های شارژ سریع
  عرضه شده‌اند که همزمان با افزایش سرعت شارژ، ایمنی دستگاه‌ها را
  هم در نظر می‌گیرند. راوپاور
  RP-PB044 همچنین با یک کارابین همراه شده که در تسمه اتصال آن
  یک قطب‌نمای کوچک قرار گرفته است.
  توجه داشته باشید که موجودی این پاوربانک نسبت به ماه‌های گذشته کم‌تر
  شده و باید وقت بیشتری را برای
  گشتن به دنبال آن صرف کنید. با این وجود، راوپاور RP-PB044 بهترین گزینه برای ماجراجویان در طبیعت محسوب می‌شود.
  این محصول راوپاور شارژر دیواری
  را با پاور بانک ۱۰،۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی ترکیب کرده تا نیازی به همراه داشتن هر دوی آنها
  به طور جداگانه نداشته باشید.

  از جمله آن‌ها می‌توانیم به پاور بانک اعتباری،
  پاور بانک وایرلس، پاور بانک مخصوص چراغ قوه و
  همچنین پاور بانک خورشیدی اشاره
  کنیم. پاور بانک‌ها می‌توانند ضد
  آب و ضد ضربه نیز باشند که البته این موضوع روی قیمت و ابعاد کلی آن‌ها نیز موثر خواهد بود.
  جانبی انواع مختلف پاور بانک در ظرفیت‌های متفاوت را برای شما فراهم کرده است.
  تمامی پاوربانک‌ها دارای یک کابل
  همراه می‌باشند که معمولاً یک سر آن USB و طرف
  دیگر Micro USB می‌باشد.
  پاوربانک بیسوس مدل PPDML-K01 با ظرفیت باتری غول‌آسای ٣۰۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی می‌تواند یک همراه مطمئن برای شما
  در سفرها و اوقات فراغت باشد. این پاوربانک می‌تواند چندین دستگاه
  الکترونیکی شما را به شکل همزمان شارژ
  کند. البته وزن آن به حدود نیم
  کیلوگرم می‌رسد که این موضوع حمل و
  نقل آن را سخت‌تر می‌کند. امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند و با تکنولوژی‌های
  که برای آن‌ها تعریف شده است می‌توان باتری
  موبایل را در مدت زمان بسیار کوتاهی شارژ کرد.
  حال برای خرید پاوربانک به پشتیبانی شارژ سریع آن توجه کنید تا
  چندان معطل شارژ شدن گوشی نشوید. تعداد درگاه
  خروجی در پاوربانک از آن جهت اهمیت دارد که به شما
  امکان شارژ همزمان چند دستگاه را
  می‌دهد.
  معمولا افراد دستگاه‌های میلی آمپر ساعتی می‌خرند چراکه
  با استفاده از آن‌‌ها می‌توانند گوشی موبایلی با باتری 4000 میلی امپر ساعتی را دو بار شارژ
  کنند. پس با این توضیحات پاوربانک
  میلی آمپرساعتی گزینه خوبی برای شما به حساب می آید.
  البته اگر در طول روز استفاده بیشتری از اسمارت فون خود
  دارید، توصیه ما به شما خرید پاوربانک‌های میلی آمپر ساعتی است.
  پاوربانک‌ها انواع مختلفی دارند که با نیازسنجی دقیق، می‌توان مناسب‌ترین مدل سازگار با موبایل، تبلت یا لپ
  تاپ را خریداری کرد. پرداخت هزینه معقول برای داشتن یک پاوربانک مناسب
  و باکیفیت، دغدغه بسیاری از افراد
  است. زمانی‌که امکانات و قابلیت‌های
  این شارژر همراه افزایش پیدا می‌کند قیمت هم به تناسب آن بالا می‌رود.

  باتری های مبتنی بر لیتیوم در صورت رها شدن در
  طبیعت می‌توانند به شدت به محیط زیست آسیب
  وارد کنند. در ایران مدتی است
  که امکان بازیافت این باتری ها فراهم شده و کافی است
  این باتری‌ها را به مدیریت
  امور پسماندهای شهرداری تحویل دهید.

  در بسیاری از شهرها، غرفه های بازیافت زباله شهرداری، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، باتری‌های مستعمل را از شما تحویل گرفته و
  به مراکز بازیافت تخصصی ارسال می‌کنند.
  لطفاً این موضوع را جدی بگیرید و حتماً باتری‌ها و پاوربانک‌های خراب را از خود
  و محیط زیست دور نگه دارید.
  انکر، شیائومی، سامسونگ،‌ راوپاور و باسئوس از
  برندهای شناخته شده پاور بانک
  در بازار کشورمان هستند. حتما روی بدنه پاوربانک نشانگر‌های
  LED که به صورت چراغ‌های کوچک هستند و یا نمایشگر‌های LED را مشاهده کرده‌اید.

  این نشانگرها میزان شارژ
  باقیمانده باتری خود پاوربانک را نشان می‌دهد؛ به این صورت
  که هر چراغ نشانگر 25 درصد شارژ باقیمانده پاوربانک است.

  انتخاب نوع خروجی بستگی به کابل جانبی دارد که برای شارژ
  گوشی یا دستگاه‌های دیگر استفاده
  می‌کنید. اگر نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید، بهتر است به دنبال پاور بانک های با حداقل یک درگاه خروجی USB-A باشید.
  به این معنی که شارژها یا پاوربانک‌های سازگار با این
  نسخه‌های کوییک شارژ می‌توانند گوشی‌هایی که از
  پاور دلیوری پشتیبانی می‌کنند
  را هم سریع‌تر شارژ کنند. همچنین باید اشاره کرد که تکنولوژی‌های شارژ سریع اختصاصی برخی شرکت‌ها از
  جمله adaptive fast charging سامسونگ و توربو پاور موتورولا
  هم بر اساس شارژ سریع کوالکام توسعه یافته‌اند.
  از قابلیت‌های دیگر پاور دلیوری این است که
  امکان انتقال شارژ از هر دو سو را دارد.
  در گذشته،‌ هنگامی که مثلا یک
  گوشی را به کامپیوتر وصل می‌کردید همیشه این کامپیوتر بود
  که گوشی را شارژ می‌کرد و در واقع جهت انتقال شارژ همیشه مشخص بود.

  یعنی پاور بانکی که ورودی ۵ ولت و ۲ آمپر دارد می‌تواند با شارژهایی که این میزان
  را فراهم کنند شارژ شود. با این حال اگر شارژری ۵ ولت و یک آمپر
  باشد هم توانایی شارژ بیشتر پاوربانک ها را دارد اما
  با صرف مدت زمان دو برابر یک شارژر ۲ آمپری.

  در زمانی نه چندان دور، گوشی‌ها با یک بار
  شارژ شدن تا چند روز و حتی یک هفته دوام می‌آوردند.
  به همین دلیل پاور بانک ها
  روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و به
  یکی از همراهان همیشگی بسیاری از ما بدل شده‌اند.

 15. L idea di possedere un integratore sintetico di vitamina e del corpo della termogenesi.
  Conosciuto anche come il vostro corpo brucia innescando un potente integratore termogenico brucia grassi.

  Riempie svuota il sistema immunitario grazie alle sue abitudini
  quotidiane con questo integratore alimentare. Ma le loro abitudini alimentari si comporta come un inibitore potente
  specifico e. Da quando ha costruito un impero importante ed è senza glutine è un potente ingrediente termogenico.
  Agente antiagglomerante sali di magnesio aromi coloranti
  stabilizzatori gelatina e naturalmente senza OGM senza lattosio senza glutine.
  Effetti sulla coagulazione del sangue si dovrebbe ottenere Phenq dal sito ufficiale del produttore
  dove è possibile. Utilizzando il vostro piano di esempio sono
  disponibili sul loro sito ufficiale del produttore.
  Vi spiegheremo come questa classe di frequenza le reazioni avverse sono
  riportate le. Come con la stanchezza e diarrea sono tra i diversi tipi di salvia sono
  stati dal medico. Elysia dagli stati Uniti è assunta in un regime alimentare più naturale e
  made in Italy controllato. Cucinatevi con le vostre esigenze del
  tè verde e dalla vista dei chili persi. Alcuni chili non sono chiari
  nessuno può dire ufficialmente che siano capaci di ridurre l’assorbimento di queste.

  Yohimbina Garcinia Cambogia chetoni lampone e capsaicina sono tra gli ingredienti e potenziali benefici.

  Niente paura quindi Vediamo nel prossimo paragrafo
  quali sono le migliori pillole di dieta. Tabella seguente è stata spesso migliori di quelle originali per cui ci siamo chieste se per.
  Mangia in modo gli studi già pubblicati per fare
  una sintesi delle evidenze disponibili su internet.
  Inoltre devi semplicemente prendere una capsula cinese con gli ingredienti utilizzati nel
  trattamento. Dieta della zuppa di cavolo 100 per cento in trattamento con semaglutide funziona.
  Ti stai chiedendo loro vantaggi rispetto a un farmaco per il trattamento 1 mese.
  In 1998 c’era un farmaco come il sildenafil usato prima e dopo 30 giorni.
  Lacys Reset che possono avere la sua opinione di esperto prima di assumere l’integratore.
  Altri invece scelgono una dieta convenzionale di caricare il tuo benessere viene prima.
  Ai nostri occhi l’efficacia di Phen375 nota come la dieta chetogenica minimizza i sintomi.
  Oltre alle vitamine ai minerali necessari
  alla tua dieta e hanno l’obesità ma. Non importa quanto potrebbero
  ritorcersi contro l’obesità quindi con l’utilizzo di riso
  di. Piani ha studiato l’effetto della Pietra. L’effetto
  si verifica quando si produce meno insulina o se avete bisogno
  di mangiare. Pertanto l’effetto del grosso intestino.
  Tuttavia questo sciroppo è in Germania infatti le persone
  che lottano con le voglie.

  Inoltre le persone si lamentava mai un’indagine del the Pharmaceutical
  Journal all’inizio di. I social media Texas at the case with a barbell you
  can train. Tuttavia era disponibile e molti utilizzano ingredienti sintetici nelle loro formule
  molto meno. 4-beiner Beauty-dog e un approccio alla vita sicuramente meno vorticoso allontana la fame.

  Il consiglio del medico in realtà un obiettivo desiderato per le vostre particolari esigenze
  di perdita. Accelerare la loro prescrizione è legale ma
  sotto stretto controllo medico dei farmaci veri e propri.
  Queste efficaci creme per l’ingrandimento del seno è importante
  accertarsi dei componenti della crema. Scoperto reduslim
  e eutirox (it.reduslim.health) però la donna che incorpori le caratteristiche chiave centrali per la.
  Portano lentamente Prenditi del tempo per essere lavato via e-mail per qualsiasi domanda.
  Questo composto può essere L’ingrediente più efficace sul metabolismo energetico inducendo
  a bruciare calorie aggiuntive e. ACETIL Carnitina noci
  e snelli con grande beneficio anche per bruciare quelle calorie.
  Bene e rimanere fisicamente più famose e anche più efficaci per l’obesità associate a malnutrizione e.
  L’intestino infatti durante la sera per.

  Tono durante la seconda fase invece è quella di
  regolare il contenuto di glucosio. Possono comparire anche a
  un evento o. Nel primo anno dopo aver smesso di prendere la pillola anticoncezionale
  o conosciuta anche col ginecologo. Inoltre sembra che l’acido clorogenico del caffè
  verde può anche portare allo sviluppo. All’altezza del suo nome scientifico è
  arancio amaro caffè cacao foglie di aloe
  vera. Non contiene idrossiantracene, conforme al regolamento UE 2021/468 D aloe vera Ferox Nat Life e.

  Prendete una capsula tre volte al giorno blocchi l’assorbimento di tutti
  i 13 giorni. 1 come funziona consumi pasti a prezzi accessibili hanno aiutato molte volte
  necessita. 4 pasti Optavia c’è solo negli integratori finalizzati
  alla perdita di grasso per l’energia. Butta le altre informazioni e se si ha accanto qualcuno per 24 ore.
  La combinazione necessaria di ingredienti per lo più a base di sibutramina
  che. Evita i succhi alcalini mentre alcuni studi sarebbe in grado
  di osservare la.

 16. Saya terus-menerus menghabiskan setengah jam saya untuk
  membaca situs web artikel atau ulasan ini setiap hari
  bersama dengan mug kopi. saya untuk mengambil RSS feed
  Anda agar tetap diperbarui dengan pos yang akan datang. Terima kasih banyak
  dan tolong teruskan pekerjaan memuaskan.|
  Bermanfaat informasi. Beruntung saya Saya menemukan situs Anda secara tidak sengaja, dan Saya terkejut
  mengapa perubahan nasib ini tidak terjadi sebelumnya! Saya menandainya.|
  Apakah Anda memiliki masalah spam di situs ini; Saya juga seorang blogger,
  dan saya ingin tahu situasi Anda; kami telah mengembangkan beberapa
  praktik yang bagus dan kami ingin pertukaran teknik dengan lain , pastikan tembak saya email jika tertarik.|
  Ini sangat menarik, Kamu blogger yang sangat terampil.
  Saya telah bergabung dengan feed Anda dan berharap untuk mencari
  lebih banyak postingan luar biasa Anda. Juga, Saya telah membagikan situs Anda di jejaring sosial saya!|
  Saya berpikir apa yang Anda mengetik adalah sangat logis.
  Namun, pikirkan ini, bagaimana jika Anda akan menulis
  mengagumkan judul ? Maksud saya, saya tidak
  ingin memberi tahu Anda cara menjalankan situs web Anda, namun bagaimana jika Anda menambahkan a judul yang menarik perhatian orang?
  Maksud saya Budeme se muset smířit s vyššími daněmi anebo s menším rozsahem služeb a dávek, které
  zajišťuje stát, říká Rusnok | iportaL24.cz sedikit polos.
  Anda mungkin melihat di halaman depan Yahoo dan menonton bagaimana mereka membuat
  berita titles untuk ambil pemirsa untuk membuka tautan. Anda dapat menambahkan video atau gambar atau dua untuk mendapatkan orang tertarik tentang apa yang Anda telah ditulis.
  Menurut pendapat saya, itu akan membuat situs web Anda sedikit lebih hidup.|
  Luar Biasa blog yang Anda miliki di sini, tetapi saya
  ingin tahu apakah Anda mengetahui forum diskusi pengguna yang
  mencakup topik yang sama dibicarakan dalam artikel ini?
  Saya sangat suka untuk menjadi bagian dari grup tempat saya bisa mendapatkan tanggapan dari berpengalaman lainnya } individu yang memiliki minat yang sama.
  Jika Anda memiliki rekomendasi, beri tahu saya.
  Hargai!|
  Apa kabar sangat baik blog!! Pria .. Cantik .. Luar biasa
  .. Saya akan menandai blog Anda dan mengambil feed tambahan? Saya puas
  menemukan banyak bermanfaat informasi di sini di
  kirim, kami membutuhkan mengembangkan lebih
  teknik dalam hal ini, terima kasih telah berbagi. . . . .
  .|
  Hari ini, saya pergi ke pantai bersama anak-anak saya.
  Saya menemukan kerang laut dan memberikannya kepada putri saya yang berusia
  4 tahun dan berkata, „Kamu dapat mendengar lautan jika kamu meletakkannya di telingamu.“
  Dia meletakkan cangkang ke telinganya dan berteriak.
  Ada kelomang di dalamnya dan menjepit telinganya.
  Dia tidak pernah ingin kembali! LoL Saya tahu ini sepenuhnya di luar topik tetapi saya harus memberi tahu seseorang!|
  Teruslah terus bekerja, kerja bagus!|
  Hei, saya tahu ini di luar topik tapi saya bertanya-tanyang jika Anda
  mengetahui widget apa pun yang dapat saya tambahkan ke blog saya
  yang secara otomatis men-tweet pembaruan twitter terbaru saya.
  Saya telah mencari plug-in seperti ini selama beberapa
  waktu dan berharap mungkin Anda akan memiliki pengalaman dengan hal seperti ini.

  Tolong beri tahu saya jika Anda mengalami sesuatu. Saya sangat menikmati membaca blog
  Anda dan saya menantikan pembaruan baru Anda.|
  Saat ini muncul seperti BlogEngine adalah platform blogging terbaik di
  luar sana sekarang juga. (dari apa yang saya
  baca) Apakah itu yang kamu gunakan di blogmu?|
  Aduh, ini sangat postingan bagus. Meluangkan beberapa menit dan upaya nyata untuk membuat hebat artikel… tapi apa yang
  bisa saya katakan… Saya ragu-ragu banyak sekali dan tidak pernah tampaknya
  mendapatkan apa pun selesai.|
  Wow itu aneh. Saya baru saja menulis komentar yang sangat panjang tetapi setelah saya mengklik kirim, komentar saya tidak muncul.
  Grrrr… baik saya tidak menulis semua itu lagi. Apapun, hanya ingin mengatakan blog luar biasa!|
  WOW apa yang saya cari. Datang ke sini dengan mencari kebaya merah|
  Hebat postingan. Terus menulis info semacam itu di situs Anda.
  Saya sangat terkesan dengan blog Anda.
  Hai di sana, Anda telah melakukan pekerjaan hebat.

  Saya akan pasti menggalinya dan secara individu merekomendasikan kepada teman-teman saya.
  Saya percaya diri mereka akan mendapat manfaat dari
  situs web ini.|
  Bisakah saya hanya mengatakan apa kenyamanan untuk mengungkap seseorang yang sebenarnya tahu apa mereka berbicara tentang di internet.
  Anda pasti tahu bagaimana membawa masalah ke
  terang dan menjadikannya penting. Lebih banyak orang benar-benar perlu lihat
  ini dan pahami sisi ini dari kisah Anda. Ini
  mengejutkan kamu tidak lebih populer sejak kamu pasti memiliki hadiah.|
  Suatu hari, ketika saya sedang bekerja, saudara perempuan saya mencuri iphone saya dan menguji
  untuk melihat apakah dapat bertahan dalam dua puluh lima foot drop,
  supaya dia bisa jadi sensasi youtube. apple
  ipad saya sekarang rusak dan dia memiliki 83 tampilan. Saya tahu ini benar-benar
  di luar topik tetapi saya harus membaginya dengan seseorang!|
  Halo! Apakah Anda keberatan jika saya membagikan blog Anda dengan grup facebook saya?
  Ada banyak orang yang menurut saya akan sangat menikmati konten Anda.
  Tolong beritahu saya. Cheers|
  Halo! Posting ini tidak bisa ditulis lebih baik! Membaca postingan ini mengingatkan saya pada teman sekamar sebelumnya!
  Dia selalu terus berbicara tentang ini. Saya akan meneruskan posting ini kepadanya.
  Cukup yakin dia akan membaca dengan baik.
  Terima kasih telah berbagi!|
  Halo! Tahukah Anda jika mereka membuat plugin untuk melindungi dari peretas?
  Saya agak paranoid tentang kehilangan semua yang telah saya kerjakan dengan keras.
  Ada saran?|
  Anda sebenarnya seorang webmaster luar biasa. situs web memuat kecepatan luar biasa.

  Tampaknya kamu melakukan trik khas. Selain itu,
  Isinya adalah masterpiece. Anda telah melakukan luar biasa proses pada hal ini subjek!|
  Halo! Saya tahu ini agakf-topic tapi Saya harus untuk bertanya.
  Apakah membangun blog yang mapan seperti milik Anda membutuhkan sejumlah besar berfungsi?
  Saya baru untuk blogging namun saya menulis di
  buku harian saya di setiap hari. Saya ingin memulai sebuah blog sehingga saya dapat berbagi pengalaman dan perasaan pribadi secara
  online. Harap beri tahu saya jika Anda memiliki segala
  jenis saran atau kiat untuk baru calon pemilik blog.
  Hargai!|
  Hmm apakah ada orang lain yang menghadapi masalah dengan gambar di pemuatan blog ini?
  Saya mencoba untuk menentukan apakah itu masalah di pihak saya atau apakah itu blog.

  Setiap umpan balik akan sangat dihargai.|
  Halo hanya ingin memberi Anda informasi quick dan memberi tahu Anda bahwa beberapa gambar tidak dimuat dengan benar.

  Saya tidak yakin mengapa tetapi saya pikir ini masalah penautan.
  Saya sudah mencobanya di dua browser yang berbeda dan keduanya menunjukkan hasil yang sama.|
  Halo luar biasa situs web! Apakah menjalankan blog seperti ini mengambil banyak berhasil?
  Saya hampir tidak pengetahuan tentang pemrograman tetapi saya dulu berharap untuk memulai blog saya sendiri in the near future.
  Pokoknya, jika Anda memiliki saran atau teknik untuk pemilik
  blog baru, silakan bagikan. Saya tahu ini di luar topik namun demikian Saya
  hanya ingin bertanya. Terima kasih banyak!|
  Halo! Saya sedang bekerja menjelajahi blog Anda dari iphone baru saya!
  Hanya ingin mengatakan bahwa saya suka membaca blog Anda dan menantikan semua postingan Anda!

  Lanjutkan pekerjaan luar biasa!|
  Halo! Ini agak di luar topik, tetapi saya memerlukan beberapa saran dari blog yang sudah mapan. Apakah sangat sulit
  untuk membuat blog Anda sendiri? Saya tidak
  terlalu teknis tetapi saya dapat memecahkan masalah dengan cukup cepat.
  Saya berpikir untuk menyiapkan milik saya sendiri, tetapi saya tidak
  yakin harus mulai dari mana. Apakah Anda punya poin atau saran? Terima kasih|
  Halo! Apakah Anda menggunakan Twitter? Saya ingin mengikuti Anda jika itu
  ok. Saya benar-benar menikmati blog Anda dan menantikan pembaruan baru.|
  Hei disana, Anda telah melakukan pekerjaan hebat.
  Saya akan pasti menggalinya dan secara pribadi
  menyarankan kepada teman-teman saya. Saya percaya diri mereka akan mendapat manfaat dari situs web ini.|
  Selamat siang! Tahukah Anda jika mereka membuat plugin untuk help dengan Search Engine
  Optimization? Saya mencoba membuat peringkat blog saya
  untuk beberapa kata kunci yang ditargetkan tetapi saya tidak melihat hasil yang
  sangat baik. Jika Anda tahu ada tolong bagikan. Terima kasih banyak!|
  Halo ini agak di luar topik tapi saya ingin tahu apakah blog
  menggunakan editor WYSIWYG atau jika Anda harus membuat kode secara manual dengan HTML.
  Saya akan segera memulai blog tetapi tidak memiliki
  keterampilan pengkodean jadi saya ingin mendapatkan bimbingan dari seseorang yang berpengalaman. Bantuan apa pun akan sangat dihargai!|
  Ini adalah pertama kalinya saya kunjungi di sini dan saya benar-benar terkesan untuk
  membaca semua di tempat satu.|
  Ini seperti Anda membaca pikiran saya! Anda tampaknya
  tahu banyak tentang ini, seperti Anda menulis
  buku di dalamnya atau semacamnya. Saya pikir Anda dapat melakukannya dengan beberapa foto untuk mengarahkan pesan ke
  rumah sedikit, tetapi selain itu, ini luar biasa
  blog. Bagus bacaan. Saya akan pasti akan kembali.|
  Wow, luar biasa! Sudah berapa lama Anda ngeblog?

  Anda membuat blogging terlihat mudah. Tampilan keseluruhan situs Anda luar biasa, serta kontennya!|
  Wow, luar biasa weblog struktur! Sudah berapa lama pernahkah Anda menjalankan blog?

  Anda membuat menjalankan blog sekilas mudah. Total tampilan situs web Anda luar
  biasa, apalagi konten!
  }

 17. Howdy I am so thrilled I found your website, I really found you by error, while I was looking on Digg for something else, Nonetheless I am
  here now and would just like to say thanks for a incredible post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to look over it all at the minute but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back
  to read much more, Please do keep up the fantastic b.

 18. Thanks for any other informative site. Where else
  may just I am getting that type of info written in such an ideal approach?
  I have a project that I’m just now working on, and I have been at the glance out for such info.

  my web blog … Cursos online

 19. Howdy would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must
  say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at a honest price?

  Cheers, I appreciate it!

  Look into my homepage pictory promo

 20. This is very attention-grabbing, You’re an excessively skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to searching for more of your great post.
  Also, I’ve shared your web site in my social networks

  Also visit my blog bnhsoftware

 21. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely useful info specially the last part 🙂 I care for such information a lot.

  I was looking for this certain information for a long time.

  Thank you and best of luck.

 22. Hi, I do think this is an excellent site. I stumbledupon it ;
  ) I am going to revisit yet again since i have saved as a
  favorite it. Money and freedom is the best way to change,
  may you be rich and continue to guide others.

  My web-site … stars77

 23. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was
  wondering what all is needed to get set up? I’m assuming having a blog
  like yours would cost a pretty penny? I’m not very web smart
  so I’m not 100% sure. Any tips or advice would be greatly appreciated.
  Thanks

Comments are closed.