ILUSTRAČNÍ FOTO - ČTK/Michaela Říhová

V sobotu 12. listopadu 2022 odvysílala TV Nova slavnostní galavečer Český slavík 2022. Diváci u televizních obrazovek se dozvěděli, kdo ze tří nominovaných získal titul Objev roku a kdo skočil na prvním až šestém místě v kategoriích Zpěvačka, Zpěvák, Skupina a Hip Hop & Rap. Jenomže kdo skončil na místě sedmém, dvacátém nebo třeba devadesátém devátém? To pořadatelé zveřejnili na svých stránkách až druhý den a navíc pouze výsledky do 100. místa v každé kategorii. Umělci i jejich fanoušci při pohledu na výsledky nevěřili vlastním očím!

V kategorii Zpěvák se na potupném 100. místě umístil Karel Gott! To už na něj lidé zapomněli, že skončil až na samém chvostu? Tato otázka napadne spoustu lidí. Jenomže – pravidla ankety jasně praví: »Pro interprety, kteří již odešli do hudebního nebe, je možné hlasovat pouze v roce, ve kterém zemřeli. V následujících letech již nemohou být do ankety zařazeni.« Vzhledem k tomu, že Karel Gott zemřel 1. října 2019, jeho jméno se letos nemělo v žebříčku objevit vůbec!

Další trapas se »uhnízdil« na 98. místě! Znáte zpěváka jménem »vlastní tip«? Neznáte, protože neexistuje. »Vlastní tip« bylo pouze hlasovací políčko, které bylo určeno k manuálnímu vyplnění jména zpěváka, jenž nebyl součástí nápovědy. Chtěli jste hlasovat například pro Viktora Sodomu? Museli jste v internetovém formuláři vymazat nápis »vlastní tip« a vyťukat tam jeho jméno. Jenomže mnozí hlasující patrně odeslali nesmazané políčko a »vlastní tip« tak porazil spoustu žijících a oblíbených zpěváků včetně zmíněného Viktora Sodomy! To znamená, že kdyby byli pořadatelé při smyslech a smazali »vlastní tip« na 98. místě a Karla Gotta na 100. místě, posunuli by se o dvě místa nahoru zpěváci umístění na 101. a 102. místě. Kteří to jsou? To bohužel nikdo neví…

Smutné je, že »vlastní tip« skončil na 84. místě v kategorii Zpěvačka, na 99. místě v kategorii Skupina a na 97. místě v kategorii Hip Hop & Rap! Aby mohl být zpěvák nebo kapela zařazen do žebříčku, musel splňovat následující pravidlo: »rozhodující je státní občanství a skutečnost, že interpret působí na české hudební scéně jako scéně mateřské«. A to se o »vlastním tipu« rozhodně říct nedá. A další věc je – jak může jeden interpret figurovat ve čtyřech kategoriích?

(pk)

2 KOMENTÁŘE

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here