Cílem koalice STAČILO! je zbavit současnou hrůzovládu moci

Koalice STAČILO! je jasnou odpovědí na hrůzu, kterou zažívají občané České republiky pod vedením vlády Petra Fialy. Je jedinou odpovědí na to, jak tuto hrůzovládu zbavit moci. Při dnešním představení kampaně a kandidátů ve volbách do Evropského parlamentu to uvedla europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

Koalice STAČILO! není podle Konečné, která je jejím lídrem, nahodilý projekt ani projekt pro jedny eurovolby. »Je příběhem, který se začal psát po volbách v roce 2021, kdy propadly hlasy milionu voličů, kteří nemají zastoupení v Poslanecké sněmovně,« řekla předsedkyně komunistů.

Kromě zástupců KSČM se na kandidátce koalice STAČILO! podílí také Česká strana národně sociální (ČSNS), Spojení demokraté – Sdružení nezávislých (SD-SN) a další osobnosti. Ti všichni se podle Konečné rozhodli dát všanc to, že půjdou na kandidátní listinu a začnou pro Českou republiku něco konat. »Lidé v ČR nechtějí, aby se o nich rozhodovalo někde ve Strakově akademii či v Bruselu,« prohlásila Konečná.

Bývalá senátorka a předsedkyně SD-SN Alena Dernerová uvedla, že její »pidistrana« vysílá do eurovoleb šest kandidátů a s komunisty se spojila na podnět svého volebního lídra a bývalého člena Pirátů Ondřeje Dostála. »Mně to vůbec nevadí,« uvedla zastupitelka Ústeckého kraje za STAN. Dodala, že má s Konečnou totožné názory na evropské problémy. Dostál je na kandidátce koalice na druhém místě.

Na rozdíl od Dernerové, která na společné kandidátce chybí, předseda České strany národně sociální Michal Klusáček na ní je, i když až v druhé desítce. »Vstupem do koalice jsme se postavili na obranu národní identity a sociální soudržnosti,« uvedl. Ve svém projevu se vymezil vůči Green Dealu, zavedení eura, emisním povolenkám a legalizování ilegální migrace. Současné vedoucí strany podle něj většinou hájí zájmy nadnárodních korporací. »Dnes již nežijeme v demokracii ale v liberální demokracii, kde liberální neznamená svobodu ale cenzuru, umlčování, ostrakizování těch, kteří nechtějí žít podle pravidel, která nám vnucují ze zahraničí,« prohlásil Klusáček.

Zemědělci připravují protestní akci ještě před eurovolbami

Jedním z kandidátů je také předseda představenstva společnosti Rabbit CZ a organizátor únorové traktorové blokády Prahy Zdeněk Jandejsek. »Protest byl nedostatečný, ale všem dnům není konec. Jednotlivé svazy se dávají dohromady a určitě přijde velká akce před tím, než začneme volit do Evropského parlamentu,« uvedl Jandejsek. Brojil zejména proti unijním opatřením na ochranu klimatu, která mají podle něj zlikvidovat lidi i zemědělství. Bývalý šéf Agrární komory kandiduje až na 21. místě kandidátky jako »zemědělský expert«.

Koalice také vyzvala veřejnoprávní média, aby ve vysílání přestala upozaďovat menší strany a zohlednila, že koalice STAČILO! je už nyní zastoupena v Evropském parlamentu. »Politické názory žádné politické strany ani koalice nemají být v médiích upozaďovány nebo umlčovány,« řekla právnička a trojka na kandidátce Jana Turoňová.

Z programových priorit koalice STAČILO! Konečná vypíchla tři hlavní body. »První věc je mír. Odmítáme jakékoli zbrojení, jakékoli posílání granátů do válek, jakékoli zabíjení lidí s podporou Evropské unie,« prohlásila. Zdůraznila, že jako europoslankyně nikdy nehlasovala pro to, aby peníze místo do léků nebo do sociální oblasti šly na další zbrojení. »Odmítáme vysílání vojáků nejen z České republiky, ale i z dalších zemí Evropské unie, do válek,« dodala.

Za další prioritu označila zrušení nebo minimálně okleštění Green Dealu, aby co nejméně poškodil hospodářství, zemědělství a životy občanů v EU.

Kritizovala také, že ze slibu stejných platů se za dvacet let stal pouze »trhací kalendář«.

Koalice STAČILO! je dále proti omezování suverenity ČR, prosazuje zachování české koruny, odmítá kvóty na přijímání migrantů odsouhlasené Fialovou vládou, požaduje zrušení zemědělských dotací tam, kde se nehospodaří s péčí řádného hospodáře a také požaduje zákaz dvojí kvality potravin.

(jad)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Mám obavy, že lidé v ČR si opět zvolí své okrádání a opět zvolí Fialu a Rychetského Pětikoalici a Pavla.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy