Mecenáš demokratů Clooney: Miluji Bidena, ale měl by odstoupit z voleb

Mecenáš demokratické strany a hollywoodská hvězda George Clooney se přidala k vlivným osobnostem, které vyzývají amerického prezidenta Joe Bidena, aby odstoupil z nadcházejících prezidentských voleb. Vyslovil se tak se středu pro deník The New York Times (NYT).

»Jsem celoživotní demokrat, za což se neomlouvám. Jsem hrdý na to, co moje strana reprezentuje a za čím si stojí. V rámci své účasti na demokratickém procesu a na podporu svého vybraného kandidáta jsem vedl některé z největších sbírek v historii své strany. Barack Obama v roce 2012. Hillary Clintonová v roce 2016. Joe Biden v roce 2020. Minulý měsíc jsem spolupořádal největší sbírku na podporu jakéhokoli demokratického kandidáta v historii, a to na znovuzvolení prezidenta Bidena. To vše říkám jen proto, abych vyjádřil, jak moc věřím v tento proces a jak hluboký je podle mě tento okamžik,« uvedl Clooney.

»Miluji Joea Bidena. Jako senátora. Jako viceprezidenta i jako prezidenta. Považuji ho za svého přítele a věřím v něj. Věřím v jeho charakter. Věřím v jeho morálku. Za poslední čtyři roky vyhrál mnoho bitev, kterým čelil. Ale jediná bitva, kterou nemůže vyhrát, je boj s časem. Nikdo z nás to nedokáže,« připojil známý americký herec, režisér a producent.

Bidena k odstoupení veřejně vyzvalo již deset členů amerického Kongresu z Demokratické strany. Tlak na stávající hlavu státu nabral na obrátkách po nepřesvědčivém Bidenově výkonu v předvolebním televizním duelu s republikánským protikandidátem Donaldem Trumpem na konci června. Clooney uvedl, že představa druhého funkčního období Trumpa je pro něj děsivá. Republikánský lídr byl prezidentem Spojených států v letech 2017-21.

Dne 27. června se v Atlantě (Georgia) uskutečnila první televizní debata současného a bývalého prezidenta USA. Biden a Trump nesměli během debaty používat písemné poznámky. Podle bleskového průzkumu CNN ji dvě třetiny diváků označily za vítěznou pro Trumpa.

Prezidentské volby se ve Spojených státech uskuteční 5. listopadu. Trump si již zajistil dostatečný počet hlasů delegátů, aby byl nominován jako republikánský prezidentský kandidát. Biden, který se uchází o znovuzvolení, si zajistil dostatek hlasů zase mezi demokraty.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy