Home Domácí ČSSD podrobila vládu ostré kritice. Už se prý nemůže vymlouvat!

ČSSD podrobila vládu ostré kritice. Už se prý nemůže vymlouvat!

Zástupci ČSSD na říjnové demonstraci proti vládě FOTO - iportaL24.cz/Petr Kojzar

Dvě stě sedmdesát jedna miliard korun. To je schodek rozpočtu za necelý půlrok hospodaření pravicové vlády a také nejhorší výsledek v historii České republiky. »Premiér Petr Fiala už se nemůže vymlouvat na předchozí vlády, protože to byl právě on a jeho ministr financí Zbyněk Stanjura, kteří rozpočet sestavovali. Nejsou jej schopni dodržet. Na celý rok je plánovaný deficit 296 miliard a už nyní jsou státní finance v minusu 271 miliard korun. Vláda není schopna naší zemi vyvést z krize,« uvádí se v tiskové zprávě, kterou má ipotaL24.cz k dispozici.

»Naše země potřebuje ihned adekvátní daňovou reformu. Sliby ODS, že dokáže současnou situaci změnit, jsou pryč. Buď přijmeme moderní daňový systém, tak jako ho navrhuje sociální demokracie, nebo se naše země z krize státních financí jen tak nedostane,« komentuje situaci předseda sociální demokracie Michal Šmarda.

Sociální demokracie již před rokem navrhla jasné daňové úpravy, které by našemu rozpočtu pomohly. Tyto jednotlivé návrhy, obsahující například progresivní zdanění bank, by mohly přinést do rozpočtu až 200 mld. korun. To by se ale vláda Petra Fialy nesměla bát zdanit ty, kteří na současné krizi jen dál bohatnou. »Na sjezdu ČSSD, který se bude konat již další sobotu v Plzni, představíme férový balíček sociální demokracie a naši vizi, jak společně můžeme vyvést Česko z krize,« říká Michal Šmarda. »Nesmíme přitom zapomínat na daňový banditismus ODS, SPD a ANO, který připravil naši zemi nejméně o 130 mld. korun ročně,« připomíná dále.

»Nevidíme jiné řešení, než demisi ministra financí Stanjury. Je to velké zklamání, když po mnoha slibech pravicových politiků o zodpovědné politice a o nepotřebě zvyšování daní, stojíme před situací, kdy pravice daně zvedá běžným lidem, místo aby zdanila ty nejbohatší a modernizovala daně do podoby, která odpovídá aktuální podobě ekonomiky a trhu práce. Máme zde nejhorší schodek rozpočtu v historii ČR. To je naprosté selhání Fialovy vlády, která tak navazuje na neúspěšnou tradici pravicových vlád v naší zemi, jako byla ta Nečasova, nebo Topolánkova,« shrnul postoj sociální demokracie její předseda.

(pk)

1 KOMENTÁŘ

  1. ČSSD – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
    —ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte ČSSD.
    —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte ČSSD.
    —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here