ČSSD se bouří proti Válkovi. Začala sbírat podpisy pod petici

Sociální demokracie považuje výroky ministra Válka (TOP 09) o dvojí kvalitě péče pro miliardáře a bezdomovce za naprosto nepřijatelné. »Odmítáme rovněž návrhy ministra zdravotnictví na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví. ČSSD proto začala dnešním dnem sbírat podpisy pod petici adresovanou Vládě ČR,« uvedla ČSSD v tiskové zprávě.

Bezplatná zdravotní péče je garantovaná Listinou základních práv a svobod. Na základě veřejného pojištění má každý právo na ochranu zdraví – na bezplatnou zdravotní péči a zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon, který ale nesmí mít diskriminační povahu. »V nemoci či při úrazu trpíme všichni stejně. Upínáme se k lékařům a sestrám v naději, že nám pomohou a uleví. V tom jsme si jako lidé všichni rovni. A jako s rovnými se s námi musí zacházet!« uvedla k důvodům sepsání petice místopředsedkyně ČSSD Daniela Ostrá.

»Sociální demokracii se vždy dařilo uhájit kvalitní a bezplatnou zdravotní péči. Občas to nebylo vůbec lehké. ODS, TOP 09 a další pravicové strany se nikdy nevzdaly svého snu na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví a tím pádem také dvojí kvality péče. Varovali jsme před tím. Teď ministr zdravotnictví Válek naše obavy potvrdil. Staré recepty jsou zpět,« upozornil předseda ČSSD Michal Šmarda. »Nemůžeme jim v likvidaci bezplatné zdravotní péče bránit ve sněmovně. Ale můžeme zvednout lidi a dát hlasitě najevo, že tudy vláda jít nesmí!« doplnil Šmarda.

Proto sociální demokraté začali v jednotlivých krajích se sběrem podpisů pod petici proti zavádění nadstandardů ve zdravotnictví a proti dvojí kvalitě péče. Vyzývají všechny, kteří se chtějí připojit a pomoci jim bránit jeden ze základních pilířů ohleduplné společnosti.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy