Dáma roku 2022 okouzlila tancem i charismatem

Individuální pobyt v New Yorku pro dvě osoby v hodnotě 40 000 Kč a spoustu dalších cen převzala v Divadle Horní Počernice Sofie Ritterová (60) z Českých Budejovic. Porazila totiž 11 dalších finalistek a získala titul Dáma roku 2022! Na druhém místě skončila Jana Ferklová (58) z Prahy a na třetím Mária Božová (50), Slovenka žijící v Praze.

»Mým povoláním a současně i největším koníčkem je klinická logopedie. Tím nejdůležitějším v životě je pro mě rodina. Mám čtyři dcery a opravdu se nenudím. Energii dobíjím cvičením tai chi chuan, prací na zahradě a tancováním. Přihlášením do soutěže jsem si splnila svůj dívčí sen,« prozradila o sobě charismatická Sofie Ritterová během medailonku, který natočila na soustředění v Chorvatsku. Po skončení slavnostního finále, v jehož závěru převzala šerpu a korunku od herce Jana Šťastného, se svěřila, že vítězství oslaví se svým manželem, s nímž je už 18 let.

Již v průběhu první disciplíny bylo zřejmé, že Sofie je jasnou vítězkou. Svým ladným tanečním vystoupením a přirozeným projevem okouzlila snad každého, včetně moderátora Miroslava Šimůnka. A především porotu, v níž nechyběli ani herečka Uršula Kluková, zpěvačka Zuzana Stirská, zpívající moderátor a spisovatel Richard Sacher, zpěvačka Michaela Linková, režisér a scénárista Marek Dobeš, zpěvák Zbyněk Drda, houslista Michael Hejč, muzikálová zpěvačka Jana Vaculíková či herec Jindřich Žampa. Někteří porotci vystoupili v doprovodném programu, například Zuzana Stirská zazpívala slavný gospelový hit I Will Follow Him, Richard Sacher tentokrát zvolil píseň Pavla Nováka – Nádherná láska. »Když jsem Sofii poprvé spatřil, hned jsem věděl, že vyhraje. Byla prostě nejlepší, a přitom z ní nečišela snaha vyhrát za každou cenu,« podotkl Richard.

»Musím uznat, že vyhrála moje favoritka, které jsem dal nejvíce hlasů. Jinak ale bezmezně dámy obdivuji, protože nejsme na běžné modelkovské akci, ale jsou to normální ženské, které potkáváme každý den. Kolik je v nich života, klobouk dolů,« řekl oblíbený herec Jan Šťastný. »Letošní ročník se mi moc líbil. Myslím, že je úžasné, jak se do toho dámy opřely. Ten tanec se šálou, který předvedla vítězná Sofie, byl úchvatný,« chválila Uršula Kluková.

»Veškerý výtěžek z této akce poputuje na konto Galerie Silných Srdcí, která podporuje děti z dětských domovů i matky samoživitelky,« řekla Lucy Junk, ředitelka této neziskové organizace, která soutěž pořádala ve spolupráci se společností StockholmDream Production.

(mac)

FOTO – alltv.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy