Home Sport Dietní gólový pokrm. A Pardubice se Zlínem slaví záchranu!

Dietní gólový pokrm. A Pardubice se Zlínem slaví záchranu!

AKTUALIZOVÁNO

Dietní pokrm viděli fanoušci na obou stradionech, kde dnes skončila profesionální fotbalová sezona v České republice. Lépe řečeno, spíše než dieta to byla hladovka. V Pardubicích ani v Drnovicích, kde hraje své domácí zápasy MFK Vyškov, nepadl ani jeden gól, což ovšem oběma ligovým týmům, které po sezoně spadly do baráže, vadit nemuselo. Vzhledem k tomu, že měly pro dnešní odvety náskok ze čtvrtečních duelů, mohly jak Pardubice, tak Zlín slavit záchranu.

Příbram s Vyškovem si v příští sezoně zahrají stejně jako letos druhou nejvyšší soutěž, tedy FORTUNA:národní ligu. Z té tudíž v uplynulém ročníku postoupila jen Karviná, která nahradila poslední celek první ligy – brněnskou Zbrojovku. Mistrovský titul již s předstihem oslavila Sparta, držitelem domácího poháru pro sezonu 2022/23 je konkurenční Slavia a Králem střelců FORTUNA:LIGY útočník červenobílých Václav Jurečka. Za nejlepšího hráče sezony Ligová fotbalová asociace zvolila kapitána Sparty Ladislava Krejčího.

Husarský kousek se v závěru ročníku povedl především Zlínu. Tým Trinity ztrácel tři kola před koncem nadstavbové části čtyři body na patnáctou příčku, nakonec však dokázal předběhnout brněnskou Zbrojovku a pak zvládnout i nevyzpytatelnou baráž proti Vyškovu, vedenému jeho bývalým koučem Kameníkem. Poslední tři zápasy v řadě navíc »Ševci« neinkasovali a trenér Pavel Vrba, který přišel k týmu až v průběhu jinak zpackané sezony, si mohl střihnout svůj tradiční oslavný kotoul. Po nepovedených štacích ve Spartě a v ostravském Baníku, kde končil své mise předčasně, se najednou stal v jiném týmu, ač s odlišnými ambicemi, hrdinou. Zlínu k záchraně stačil jediný gól z domácího zápasu…

»Nevím, jestli cítím úlevu. Přišel jsem, abych se pokusil Zlín zachránit, což se povedlo. Snad jsme ukázali, že můžeme hrát do budoucna třeba i v klidném středu,« řekl kouč Vrba a naznačil, že z města obuvi nikam nemíří. »Zatím jsem se s nikým nebavil, že bych měl odsud odejít,« dodal zlínský spasitel.

Také Pardubice píšou velký ligový příběh. Po podzimu byly beznadějně poslední, ale jaro zvládly delikátně. Pomohl jim k tomu i fakt, že mohly hrát jaro na vlastním, zrenovovaném stadionu. Tam dnes – po čtvrteční výhře v Příbrami 2:0 a dnešní bezbrankové »plichtě« – také oslavily záchranu se čtyřmi tisícovkami fanoušků, kteří si mohli říci »konec dobrý, všechno dobré«…

»Poděkování si zaslouží kromě hráčů i naši fanoušci. Hráči makali celých deset měsíců, co jsem v Pardubicích, a bez fanoušků, bez těch bychom to nezvládli vůbec. Cítím štěstí a úlevu,« řekl kouč Pardubic Radoslav Kováč. »Domácí jsme trošku znervózněli, ale Pardubice do ligy patří právem. Takové zápasy jako proti nim hráči ve druhé lize nezažijou. Může je to posunout v kariéře dál,« dodal Karel Krejčí, trenér Příbramských.

* * *

FK Pardubice – Viagem Příbram 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Váňa, Hurych – Szikszay (video). ŽK: Pikul (Pardubice). Diváci: 4350. První zápas: 2:0.

Pardubice: Markovič – Tischler, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Darmovzal (76. Jan Jeřábek) – Sychra (66. Helešic), Hlavatý (87. Šimek), Janošek, Pikul (66. Vacek) – Černý (76. Krobot). Trenér: Kováč.

Příbram: Melichar – Jahič, Sakala, Fišl – Čejka (82. Stropek), Švestka (65. Petrák), Dudl, Vokřínek (65. Anih) – Zeronik (78. Mašek), Šajch (65. Langhamer) – Wágner. Trenér: Krejčí.

MFK Vyškov – Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek – Orel (video). ŽK: Srubek, Dweh – Dostál. Diváci: 4500. První zápas: 0:1.

Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Musa, Němeček – Dweh, Štěpánek (65. Touré) – Kanakimana (72. Lacík), Lahodný (72. Klesa), Alégué – Bayo (46. Vintr). Trenér: Kameník.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Kolář, Hrubý – Čanturišvili, Janetzký, Dramé (68. Vukadinovič) – Fantiš (88. Kovinič). Trenér: Vrba.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here