Home Domácí Česko proti bídě: Fiala si myslí, že to dělá dobře. Ukažme mu,...

Česko proti bídě: Fiala si myslí, že to dělá dobře. Ukažme mu, že ne!

FOTO - stranapro.cz

Celonárodní setkání s názvem Česko proti bídě je tady. V sobotu ve 14.00 se má zaplnit pražské Václavské náměstí příznivci strany PRO (Právo – Respekt – Odbornost), ale i dalšími nespokojenými občany, kteří protestují proti asociálním a globalistickým krokům současné vlády Petra Fialy (ODS).

»Mnozí z nás jsou znepokojeni, že vládě nejde vládnutí, dochází k zadlužování státu a ke kažení měny a je třeba vyslechnout ty, kteří situaci umějí zlepšit,« láká na celonárodní akci expert na zdravotnictví a zdravotní právo Ondřej Dostál, který bude jedním z řečníků.

Dalším se stane například jeden z nejvlivnějších influencerů na sociálních sítích Daniel Sterzik, známější pod uměleckým pseudonymem Vidlák. »Naše země neprožívá nejlepší období existence, za humny máme válku, ceny energií jsou jedny z nevyšších v Evropě, a od toho se odvíjí inflace, která taky zrovna neklesá, ceny potravin se od loňska v podstatě zdvojásobily a zelenina je dražší než maso,« uvedl v pozvánce na sobotní akci známý influencer, který poukázal na to, že i nový prezident Petr Pavel jezdí na nákupy potravin do Polska. »Únorový schodek státního rozpočtu byl největší v novodobých dějinch, chybějí léky, firmy zavírají provozy, lidé se propadají do bídy a naše vláda nám pomáhá tím, že plánuje omezit valorizaci důchodů, zvýšit daň z nemovitostí a zavést emisní povolenky pro domácnosti. Podle výstupů v médiích nejspíš náš premiér opravdu věří, že to dělá dobře. Chci vás proto pozvat v sobotu 11. března, přijeďte a ukažte svým množstvím vládě, že to opravdu nedělá dobře,« dodal Sterzik.

»Když už o našem setkání debatoval i Václav Moravec s Fialou, tak je evidentní, že se klepou strachy. Tak si to nenechte ujít a buďte v sobotu u toho,« připojil šéf strany PRO Jindřich Rajchl. »Naše požadavky se skládají ze tří hlavních bodů. Prvním je energetika, druhým svoboda projevu a třetím mezinárodní postavení, kam spadá i vztah ke konfliktu na Ukrajině,« uvedl pro iportaL24.cz Rajchl.

Včera večer se na Facebooku vyjádřil i k inauguraci nového prezidenta Pavla. »Sledoval jsem to též, ale protože to uvádí paní Markéta Pekarová Adamová, tak se to skoro nedalo dokoukat. Člověk se musí kousnout, jak říkáme my sportovci, to je na morál, to jdete přes svoje sebezapření, abyste se dodívali. Když tam přijde a neví, co má říkat, přišlo mi to samozřejmě nedůstojné,« uvedl Rajchl na Facebooku na adresu šéfky dolní komory parlamentu. »To ať si posoudí každý sám, daleko horší je neúcta ze strany pražské kavárny k prezidentu Zemanovi. Mám k němu tisíc výhrad a rozhodně bych nesouhlasil s mnoha kroky, co udělal, ale shazovat jeho zapálenou figurínu do Vltavy!? A tihle lidé nás chtějí obviňovat z nějakého podněcování k násilí? Co jsme my udělali? Vyhrožovali někomu? Shazovali figuríny? Vyvěšovali někoho v pytli na mrtvoly na zdi? Ono je to obráceně,« uvedl Rajchl a mluvil o totalitním režimu. »Nazývají nás dezinformátoři, desoláti. Přitom absolutní nenávist jde z jejich strany. To, co předvedli vůči prezidentu Zemanovi, mě zlobí a znepokojuje. To se nedělá. Až se to otočí, máme to udělat vůči prezidentu Pavlovi? To bych nikdy nepodpořil, to do standardní demokracie nepatří. Je to jejich ubohost a malost, jsou a plni nenávisti vůči těm, kdo chtějí bránit naši zem a nevěří, že silná Evropská unie znamená silné Česko. Naopak, čím bude silnější EU, tím bude Česko slabší. Nevěříme, že na Ukrajině se bojuje za Českou republiku. Nebojuje a nikdy nebojovalo. Ti, co tyhle lži šíří, nesnáší každého, kdo lži vyvrací, kdo má odvahu říci pravdu do očí. Když někdo lže, a to platí i v životě, nesnáší toho, kdo říká pravdu, protože ví, že tu pravdu máme,« podotkl Rajchl.

První místopředseda strany PRO Tomáš Nielsen se nejvíce ohradil proti omezování svobody slova. »Takzvaný boj proti dezinformacím považuji za útok na jednu ze základních svobod demokratického právního státu, a tou je svoboda slova. Vnímám ho jako novou formu cenzury. Právo už dnes poskytuje ochranu proti různým typům nebezpečných informací. Pokud ale zavedeme pojem ‚dezinformace‘, který nemá žádný obsah, jehož definice záleží na tom, co si vymyslí ministr vnitra Vít Rakušan či bezpečnostní poradce Tomáš Pojar, s podporou tzv. fact-checkerů, tedy většinou zcela anonymních, netransparentních, nikomu neodpovědných spolků neodborníků, dočkáme se omezení svobody slova, které bude minimálně srovnatelné s tím, co jsme zažívali před rokem 1989. A je jedno, jestli tomu budeme říkat cenzura, omezení dosahu informací nebo ochrana lidí před nebezpečnými dezinformacemi. Omezování svobody slova, státní dotace spřáteleným ‚nezávislým‘ médiím nebo podivným neziskovkám, to jsou prostě cesty proti základům toho, čemu my, právníci, říkáme základy demokratického právního státu,« uvedl v nedávném rozhovoru pro iportaL24.cz Nielsen.

Dalšími řečníky budou například senátorka Jana Zwyrtek Hamplová nebo profesor Jiří Beran, přední český epidemiolog. Vzhledem k tomu, že se přistavují nová vlaková spojení, dá se očekávat, že účast na akci bude vysoká. Očekává se, navzdory ne zrovna přívětivému počasí, vysoká účast.

Strana PRO se zúčastnila i většiny demonstrací, které se konaly v minulém roce pod hlavičkou Česká republika na 1. místě. Sama zorganizovala úspěšnou akci v září na Staroměstském náměstí. 

(pk)

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.