Home Ekonomika Heathrow hrozí stávka, personál bere o 10 % méně než před covidem,...

Heathrow hrozí stávka, personál bere o 10 % méně než před covidem, šéfové už jsou na svém

Letiště Heathrow FOTO - pixabay

Asi 700 zaměstnanců aerolinek British Airways z londýnského letiště Heathrow dnes oznámilo, že zahájí stávku v případě, že jim zaměstnavatel nezvýší mzdy na míru před začátkem pandemie covidu-19, napsal list The Telegraph.

Společnost British Airways během pandemie snížila platy svým zaměstnancům na Heathrow o deset procent. Podle odborů GMB jsou zaměstnanci »rozzuření« kvůli tomu, že pozemní personál letiště nemá nic, zatímco jejich šéfové už mají mzdy zpátky na úrovni před pandemií.

Datum protestní akce odborový svaz zatím neuvedl. British Airways od něho musí nicméně dostat upozornění dva týdny před začátkem stávky. Lze ale očekávat, že GMB svůj protest naplánuje na třetí nebo čtvrtý víkend v červenci, kdy je letiště nejvytíženější, čímž maximalizuje tlak na zaměstnavatele.

Britské aerolinky v dnešním prohlášení vyjádřily zklamání nad rozhodnutím odborů. »Jsme plně odhodlaní spolupracovat a najít řešení. Abychom mohli dobře sloužit našim zákazníkům a obnovit své podnikání, musíme pracovat jako tým,« uvedla společnost.

Šéfka odborového svazu GMB Nadine Houghtonová prohlásila, že British Airways mohou čekat »únavné léto plné cestovního chaosu«, pokud nedají zaměstnancům, co jim právem náleží.

Nejen britská letiště tento měsíc hlásí, že nezvládají odbavit vysoký počet letů, jelikož jim chybí personál. V posledních týdnech byly kvůli tomu v Británii zrušeny stovky letů.

Londýnské letiště Heathrow dnes odhadlo, že za rok 2022 odbaví 54,4 milionu cestujících. Podle nejnovějších dat britského Úřadu pro civilní letectví je Heathrow nejvytíženějším britským letištěm. V dubnu 2022 odbavilo téměř 5,1 milionu cestujících.

(ici, čtk)

Předchozí článekStráví zrazující vládní hydra samu sebe?
Další článekNejvyšší soud USA zrušil omezení nošení zbraní, v ulicích bude opět více ozbrojených lidí

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here