Home Názory Hody vejci po politicích budu odsuzovat vždy

Hody vejci po politicích budu odsuzovat vždy

Nově zvolený prezident Pavel navštívil Karlovarsko. Zřejmě proto, aby začal zasypávat příkopy mezi svými a Babišovými voliči. Být na jeho místě, nechal bych takovou návštěvu kraje, kde prohrál ve II. kole prezidentské volby s A. Babišem až na dobu, kdy bude prezidentem nejen zvoleným, ale také uvedeným do úřadu. Tedy, za necelý měsíc. P. Pavel je tedy poněkud zbytečně netrpělivý.

Část českých mainstreamových médií zapřela, především pak ČT, že P. Pavel byl při příchodu na zimní stadion v Karlových Varech diváky vypískán.

Snaživá policie pak zase na jiném místě kraje zhaftla jednoho Pavlova odpůrce, zřejmě proto, že se podezřele hrabal ve svém batohu a křičel »Hanba!«. Nevím, proč by nemohl někdo křičet hanba. Nevšiml jsem si ani, že by policie zasahovala např. na mítincích A. Babiše, které byly napadány politickou lůzou. Policie při té příležitosti byla podezřele neaktivní a naopak média, tedy jejich převážná část, chrochtala nadšením.

Nyní se trochu karta obrací, tak aspoň některá média, nejvíce zaangažovaná v Pavlově prezidentství, jako třeba ČT, jakmile se objeví pískot na jejich miláčka, mlčí.

Muž, který hodil po koloně aut nově zvoleného prezidenta vajíčko, aniž trefil, je policií pronásledován mj. »kvůli znečištění prostranství«. Nevšiml jsem si, že by např. při házení vajíček lůzou při mítincích sociální demokracie v roce 2009 byla policie ochotna zasahovat na ochranu těchto mítinků a tedy svobody slova a vedení svobodné volební kampaně, pro znečišťování náměstí rozbitými vejci. To se prostě nekonalo. Naopak např. nositel několika novinářských ocenění, Mitrofanov, nyní hlavní komentátor serveru Novinky.cz, prohlašoval, že hod vajíčkem je vlastně projevem svobody slova…

Teď pan Mitrofanov zarytě mlčí a zajisté považuje útoky, ať už verbální anebo vajíčky na konvoj P. Pavla, za odpudivé.

Přiznám se, že hody vejci po politicích budu odsuzovat vždy, ať se týkají mě anebo v tomto případě generála Pavla.

Jiří Paroubek

3 KOMENTÁŘE

  1. Myslím si ,že po utlumení komunistů se oživil fašismus a vlastně se to děje automaticky od té doby ,co Hitler uvedl ,že jeho hnutí vzniklo jako odpověď proti vzniku lidového hnutí a komunistů. Zřejmě se bude opakovat situace od roku 1938.

  2. Dvojí metr a pokrytectví, to je charakteristika současného režimu. Obojí tito poslušní vazalové převzali z Washingtonu.

Comments are closed.