Home Domácí Hrajte s rozumem a bezpečně, vzkazuje hráčům Fortuna

Hrajte s rozumem a bezpečně, vzkazuje hráčům Fortuna

FOTO - iportaL24/Jindřiška Brucknerová

Myslíte si, že sázkové kanceláře jsou něco jako exekutoři, kteří vás oškubou o všechno? Žraloci, kteří si poradí s každou kůstkou na vašem těle? Pardon – na vašem účtu? Pak vás možná překvapíme. V rámci projektu Zodpovědné hraní se například sázková kancelář Fortuna snaží poskytovat hráčům prostředí, ve kterém se mohou cítit jistě a bezpečně.

»Jako zodpovědná firma se řídíme veškerými příslušnými místními i mezinárodními předpisy a normami, včetně zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách. Hráčům nabízíme celou řadu funkcí, které jim napomáhají udržet sázení v rozumné míře a pod vlastní kontrolou. Pro bezpečnost ale děláme víc, než co nám ukládají předpisy. Věnujeme se prevenci už u školáků. V rámci projektu RUBIKON (ve spolupráci s asociací APKURS) cestujeme po celé republice s vlastní roadshow a vysvětlujeme, jak se k sázkovým hrám stavět zodpovědně. Pomohli jsme také s vývojem mobilní aplikace ‚Deník hráče‘, která svým držitelům pomáhá získat lepší přehled o herní bilanci a částkách, které do hraní vkládají,« uvádí Fortuna na specializovaných stránkách a připojuje heslo »Jsme v tom spolu«.

Aby bylo možné program zodpovědného hraní naplnit, je důležitá spolupráce všech zainteresovaných: adiktologů, státních institucí, zákazníků i samotných firem. Fortuna působící v pěti evropských zemích patří mezi největší provozovatele v oboru a využívá tak své zkušenosti nejen k neustálé inovaci produktů, ale i v oblasti zodpovědného hraní. Ve spolupráci s českými i zahraničními odborníky vyvinula vlastní nástroj včasné detekce problémového hraní – Fortuna Player Protection. »Tento systém nám na základě definovaných algoritmů a automatizovaných datových analýz umožňuje detekovat případná rizika a následně poskytovat rady přímo našim zákazníkům tak, aby hraní s Fortunou zůstalo bezpečné,« připojují zástupci Fortuny.

Hráči mají k dispozici hned několik nástrojů, které jim pomáhají udržet si kontrolu. V sekci »Můj účet« je možné kdykoliv nastavit či upravit hodnotu limitů. Po přihlášení stačí zvolit »Nastavení« a pak »Nastavení uživatelských limitů«.

Herní limity si nastavit můžete, ale máte možnost je odmítnout a kdykoliv se k nim vrátit. Můžete si zvolit jen ty limity, které jsou pro vás důležité.

Pokud si je stanovíte, jsou nastaveny trvale, můžete si je samozřejmě kdykoliv změnit, ale pozor:

Pokud budete chtít uživatelské limity zpřísnit, změna se projeví okamžitě.

Pokud limit rozvolníte či zrušíte, změna se projeví až za 7 dnů.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here