Home Domácí I sázkové kanceláře radí klientům: nepropadněte závislosti!

I sázkové kanceláře radí klientům: nepropadněte závislosti!

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Sázíte? A úspěšně, nebo nikoli? Pokud člověk sem tam prohraje nějakou částku, která není milionová, jistě mávne rukou a řekne si: »je to jen hra«. Ale v momentě, kdy tohle rčení opustíme a přestaneme v zájmu hry myslet na vše ostatní, co nás obklopuje, stáváme se závislými a riskujeme více, než jsme si sami ochotni přizpůsobit…

Proto i renomované sázkové kanceláře přistoupily k programu tzv. Zodpovědného hraní. Aby jej byl možné naplnit, je důležitá spolupráce všech zainteresovaných: adiktologů, státních institucí, zákazníků i samotných firem. Například Fortuna působící v pěti evropských zemích patří mezi největší provozovatele v oboru a využívá tak své zkušenosti nejen k neustálé inovaci produktů, ale i v oblasti zodpovědného hraní. Ve spolupráci s českými i zahraničními odborníky vyvinula vlastní nástroj včasné detekce problémového hraní – Fortuna Player Protection. Tento systém nám na základě definovaných algoritmů a automatizovaných datových analýz umožňuje detekovat případná rizika a následně poskytovat rady přímo našim zákazníkům tak, aby hraní s Fortunou zůstalo bezpečné.

Hráči mají k dispozici hned několik nástrojů, které jim pomáhají udržet si kontrolu. V sekci »Můj účet« je možné kdykoliv nastavit či upravit hodnotu limitů. Po přihlášení stačí zvolit »Nastavení« a pak »Nastavení uživatelských limitů«.

Herní limity si nastavit můžete, ale máte možnost je odmítnout a kdykoliv se k nim vrátit. Můžete si zvolit jen ty limity, které jsou pro vás důležité.

Pokud si je stanovíte, jsou nastaveny trvale, můžete si je samozřejmě kdykoliv změnit, ale pozor:

Pokud budete chtít uživatelské limity zpřísnit, změna se projeví okamžitě.

Pokud limit rozvolníte či zrušíte, změna se projeví až za 7 dní.

Maximální výše sázek

Mějte útratu pod kontrolou díky nastavení denního či měsíčního maximálního limitu sázek. Jakmile limitu dosáhnete, budete muset počkat do začátku nového (hráčem stanoveného) období, kdy se nastavený rozpočet obnoví. Platí zvlášť pro kurzové sázky, technické, živé hry a pro loterie.

Příklad: Pravidelně sázíte na FORTUNA:LIGU za 100 Kč a online loterie za 50 Kč. Limit tedy nastavíte na 150 Kč. Pro nastavení měsíčního limitu je doporučováno si denní částku vynásobit počtem dní v kalendářním měsíci.

Maximální výše čisté prohry

Abyste neutratili více, než chcete, lze si nastavit denní či měsíční limity pro výši čisté prohry. Čistá prohra je rozdílem všech vašich sázek a výher v daném období

Tento limit se vztahuje na každou sázku v daném období a až do výsledku hry se k sázce přistupuje, jako by byla prohrou.

Příklad: V sobotu vsadíte několik tiketů na FORTUNA:LIGU celkem za 200 Kč a vyhrajete 150 Kč. Vaše čistá prohra je 50 Kč. Pro nastavení měsíčního limitu doporučujeme výši čisté prohry za den vynásobit počtem dní v kalendářním měsíci.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here