KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Jistě jste si všimli na našem webu textu ve žlutém rámečku: »iportaL24.cz radí občanům. Ptejte se, naši odborníci vám odpoví. Máme odborníky na finance, dopravu, právo a bydlení. Dotazy posílejte na adresu poradna@iportal24.cz«. Po zveřejnění citovaného textu se nám sešly další dotazy a přinášíme čtvrté shrnutí.

Sestavili jsme tým odborníků na čtyři vybraná témata: Bydlení – Ing. Milan Taraba, předseda SON ČR; Doprava – Ing. Mgr. Josef Nekvapil; Finance – Dr. Otakar Zmítko, CSc.; Právo – Mgr. Luděk Růžička, advokát. Ti vaše dotazy odpovídají.

František Novotný se zajímá, jak postupovat při zdaňování příjmů ze zahraničí. Náš odborník na finance sice nemohl z dotazu zcela jasně určit, o jaké příjmy se jedná, přesto odkázal na příslušné paragrafy příslušného zákona.

Michaela H. se bohužel setkala s tím, co potkalo mnoho dalších. Dodavatel jí bez jejího vědomí a souhlasu zvedl zálohy i ceny, změnil smluvní podmínky, prolongoval smlouvu o další tři roky, i když ta původní byla fixována do března 2023. Koho kontaktovat, poradil náš odborník na bydlení.

Tomáše P. zajímá, jak je to se zimními pneumatikami. Náš odborník na dopravu vysvětlil jak je to tam, kde je i není speciální značka zimní výbavy a připomněl i používání zdravého rozumu.

Jak už se tu jednou psalo, nejvíce vás, čtenáře asi zajímá právě oblast dopravy a proto i tentokrát je zde další práce pro odborníka na dopravu. Medvídkovi poradil právě on, jak se chovat na tříproudové dálnici. Jeho odpověď byla poměrně stručná, o to jednoznačnější.

Chcete vědět více? Přečtěte si jednotlivé dotazy a odpovědi v rubrice Poradna, kde najdete i všechny předchozí.

Máte sami nějaký dotaz? Neváhejte ho poslat na adresu poradna@iportal24.cz.

(red)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here