Home Zahraničí Izraelské ministerstvo školství zakázalo jakékoliv zmínky o Gretě Thunbergové

Izraelské ministerstvo školství zakázalo jakékoliv zmínky o Gretě Thunbergové

FOTO - X

Thunbergová, která byla donedávna v Izraeli velmi »uznávanou veřejnou osobností«, svým posledním příspěvkem X (dříve Twitter), v němž ignoruje masakr na Izraelcích a vyzývá k »osvobození Palestiny«, rozzlobila ministerstvo školství, které se rozhodlo vynechat jakoukoli zmínku o mladé Švédce z osnov veřejného vzdělávání, informoval server ynetnews.

Greta Thunbergová, mladá švédská klimatická aktivistka, která se na scéně objevila v roce 2018, schytala o uplynulém víkendu spoustu kritiky za to, že na X podpořila Palestince uprostřed války mezi Izraelem a Hamásem a použila hashtag »Free Palestine«, aniž by zmínila izraelské oběti.

»V návaznosti na její nevysvětlitelnou neúctu k životům izraelských obětí, kterou možná nechtěně projevila podporu Hamásu«, oznámilo ministerstvo školství své rozhodnutí odstranit z izraelských osnov veřejného vzdělávání jakoukoli zmínku o ní. »Hamás je teroristická organizace, která zmasakrovala a zavraždila 1400 nevinných Izraelců, včetně dětí, žen a starců, a přes 200 z nich unesla uvnitř Gazy. Tento postoj ji diskvalifikuje z toho, aby byla důstojnou inspirací, a proto již není způsobilá sloužit jako vzor pro izraelské studenty,« stojí v prohlášení ministerstva.

V pátek Thunbergová napsala na X: »Dnes stávkujeme ze solidarity s Palestinou a Gazou. Svět se musí ozvat a vyzvat k okamžitému příměří, spravedlnosti a svobodě pro Palestince a všechny postižené civilisty.«

Na fotografii zveřejněné spolu se zprávou je aktivistka vidět s dalšími třemi mladými ženami, z nichž jedna drží palestinskou vlajku.

Stojí za zmínku, že před čtyřmi lety, v roce 2019, Thunbergová zveřejnila fotografii izraelských klimatických aktivistů a byla za to tvrdě kritizována. V září téhož roku sdílela fotografie, které byly pořízeny z celosvětových demonstrací, jichž se účastnily miliony lidí. mimo jiné sdílela fotografii z demonstrace za klimatický aktivismus v Tel Avivu. Našli se však i tací, kterým se fotografie a skutečnost, že sdílela fotografii z Izraele, nelíbila, a napsali »jak se opovažuješ?«.

(cik)

2 KOMENTÁŘE

  1. V Bibli-Starý zákon je popsáno jak židé při putování po pouští přišli k Jerichu. Jerich bylo město a městský stát který proti židům nijak nezasahoval. Židé Jericho dobyli , všechny obyvatele, mimo jedné ženy, včetně žen a dětí zavraždili a toto město prohlásili za své území.

  2. »V návaznosti na její nevysvětlitelnou neúctu k životům izraelských obětí,…….“
    O obětech PALESTINCU, zmrzačených, oloupených, mučených zasypaných v bombardovaných domech a vražděných , ponižovaných a vysmívaných, ani slovo.Podle mne je zřejmá neúcta některých židů k životům a důstojnosti jejich palestinských obětí.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here