Home Sport Jágrovo Kladno udrželo extraligu

Jágrovo Kladno udrželo extraligu

FOTO - beranizlin.cz/DEJFOTO.cz/David Peška

AKTUALIZOVÁNO

Série o příslušnost v hokejové extralize pro příští sezónu mezi Kladnem a Zlínem skončila tak, jak začala. Týmu hrajícího majitele Jaromíra Jágra znovu stačila jediná branka a baráž tak skončila nejrychleji, jak mohla.

Úvodní třetina sice branku nenabídla, oproti včerejšímu utkání se ale jednalo o zcela jiný příběh. Ševci po většinu dějství hráli se svým soupeřem vyrovnaný zápas a na obou stranách jsme mohli vidět mnoho zajímavých a nebezpečných momentů. I přesto zůstalo skóre stále beze změny.

Krátce po začátku druhé třetiny se prosadil Miroslav Indrák. Ten využil zaváhání obrany, kdy zůstal nikým nehlídaný před brankářem. Díky tomu tak mohl dorážet odražený puk po střele Jiřího Ticháčka. Branka přiblížila Rytíře vysněné celkové výhře v baráži. Oproti včerejšku ale vedli hosté tím nejtěsnějším rozdílem, nikoli o sedm gólů. Nutno ale uznat, že se hra oproti úvodní třetině přelila více na stranu hostů, kteří dovolili jejich soupeři pouhé čtyři střely.

Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty, když žlutomodří odvolali brankáře. To se pokusil téměř okamžitě potrestat Adam Kubík, který ale minul úplně prázdnou bránu.

PSG Berani Zlín – Rytíři Kladno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 22. Indrák (Ticháček, Klepiš). Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

Zlín: Huf – Gazda, Husa, M. Zbořil, M. Novotný, Riedl, Suhrada, Talafa – Z. Sedlák, D. Kindl, Kratochvíl – P. Mrázek, P. Sedláček, M. Lang – T. Pospíšil, Hejcman, Heš – Köhler, Sadovikov, Frömel. Trenér: M. Říha.

Kladno: Brízgala – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Sotnieks, Ticháček – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, M. Procházka – Zikmund, Filip, Michnáč – M. Beran, Pytlík, O. Bláha. Trenér: O. Vejvoda.

(zmk)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.