Home Domácí Jak se zapojit do stávky. Organizátoři zveřejnili celou škálu variant

Jak se zapojit do stávky. Organizátoři zveřejnili celou škálu variant

Sedmero bodů na téma, jak se zapojit do výstražné stávky 12. září, která se uskuteční od 13 do 14 hodin, zveřejnili tento týden její organizátoři na webu tzv. Stávkového výboru. Internetový deník iportaL24.cz o jejím vyhlášení již informoval zde.

»Pětikoalice se snaží likvidovat naši zem různými způsoby, včetně rozkladu základních hodnot, na kterých stojí naše evropská civilizace. Není nač čekat, proto je nutné, abychom se spojili. a zapojili se do stávky 12. září,« vyzval na novém videu hlavní organizátor akce, publicista Václav Hrabák. Zároveň lidem představil, jakou formou se mohou do stávky zapojit, jelikož nepůjde o stávku hospodářskou, nýbrž o politickou. »Od 13 do 14 hodin se chceme skutečně zastavit! Zastavit činnost. Ale pouze lidé, kteří si to mohou dovolit a neohrožuje to jejich existenci. Neděláme hospodářskou stávku. Důležité je hlavně dát ostatním na vědomí, že se stávky účastníme!« uvedli pořadatelé.

Již nyní začínají šířit letáky. »Vyzýváme všechny, kteří se chtějí zapojit – na stránce stavkovyvybor.cz/materialy.php jsou připraveny letáky v barevném, ale i černobílém provedení ve formátu PDF ve variantách A4, A5, A6. Pětikoaliční vládu již nyní odmítá 3/4 občanů – to je více než 6 000 000 dospělých obyvatel ČR. Všem těmto lidem musíme dát na vědomí, že se mohou aktivně účastnit naší stávky. Když každý z 10 000 lidí vytiskne 100 papírů a rozstříhá je na 400 letáků ve formátu A6 – uděláme 4 miliony letáků! Rozneseme je sousedům do schránek, vylepíme na sloupy, necháme ve vlacích – všichni se o stávce dozví a mohou se přidat!« vypočítali organizátoři.

Lidé se mohou zapojit nošením placek s logem stávky, což je možné nejen v den jejího konání, ale v podstatě již nyní. Pořadatelé je začínají šířit již nyní přes krajské koordinátory. Kdo bude mít zájem, může si napsat na e-mail stavka@stavkovyvybor.cz. Na webu jsou připravené pro tisk, přičemž je možné placky například i vytisknout na samolepicí papír a přilepit na triko. Znakem zapojení je i nošení jakýchkoliv národních symbolů během celého dne 12. září.

Kromě toho bude na příslušném webu zprovozněna klikací pochodeň a bude důležité, kolik lidí tuto pochodeň virtuálně zapálí. Variantou je i telefonní číslo, jež bude ještě zveřejněno a kam budou moci lidé posílat SMS. Konečný počet těch, kteří se rozhodli stávkovat právě tímto způsobem, bude rovněž oznámen.

Další varianta spočívá v osobních setkáních. »Chceme, aby se v různých městech lidé spolu setkávali, aby se ti, kteří jsou odhodlaní se veřejně postavit za náš národ, mohli společně potkat. Proto vyhlašujeme naše společné místo setkání ve všech městech na hlavním náměstí v 18 hodin 12. 9. Budeme rádi, když z těchto společných setkání (nejsou to organizované demonstrace) uděláte společné fotky a videa a pošlete na mail stavka@stavkovyvybor.cz (nebo např. přes uschovna.cz, pokud se nevejdou do mailu). Ale hlavně se musíme vzájemně setkat a poznat,« dodali pořadatelé, kteří dále vítají jakoukoli iniciativu stávkujících. To nejlepší prý bude sestříháno do společného videa.

»Do stávkového výboru jsou zváni všichni zásutpci opozičních stran, hnutí, spolků, ale i osobnosti, které se chtějí aktivně účastnit,« dodal na aktuálním videu Hrabák a připojil, že stávkou 12. září to nekončí, ale začíná. »Děláme to společně pro nše děti,« uvedl. Slíbil, že další informace přinese opět za týden. Nicméně již v pondělí prozradí o motivaci ke stávce a další souvislosti více v původním rozhovoru pro iportaL24.cz.

(pk)

FOTO – stavkovyvybor.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here